Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy,  Interiér

Plíseň v domácnosti – jak s ní bojovat? 3

Plíseň ve svém domě nechce snad nikdo z nás. Jde bohužel o častý problém, který postihne jak staré domy, tak bohužel i ty novostavby. Kromě toho, že plíseň nevypadá dobře, rychle se rozrůstá a může vám dosti zavařit, tak má negativní vliv také na zdravotní stav. Při vdechování spor čelíte mnoha zdravotním problémům, které poté budete muset řešit. Když se tedy objeví ve vašem domě plíseň, rozhodně musíte přikročit k nějakému řešení. Mnoho lidí má bohužel za to, že s plísní bojovat nelze. Je tomu skutečně tak? Lze s plísní vůbec nějak bojovat a odstranit ji z domova?

Vlhko v domě

Plíseň je vlastně houba, takže miluje vlhko. Tvoří se tedy tam, kde vlhkost vládne a navíc se objevuje také na místech, která jsou špatně větraná. Nepotřebuje čerstvý vzduch ani světlo, takže může růst tiše a bez toho, abyste jí odhalili. A mnohdy ji odhalíte až tehdy, kdy se rozrostla do opravdu velkých rozměrů. Nebezpečné pro lidi jsou právě spory. Ty se šíří vzduchem a to do dalších místností, kde pronikají do lidských těl a tam mohou napáchat mnoho škody.

Plísně, které se objevují pravidelně

Ač se to nezdá, často se plísně objevují v novostavbách. Proč to? Vždyť je zde vše nové. Možná právě toto. Zdiva a omítky nestihnou dostatečně uschnout a plíseň se objevuje jedna dvě. V tomto ohledu jsou panové dom výhodou. Objevuje se zde plíseň, to ano, ale pouze na povrchu, nemá moc šancí prorůstat do zdiva. Objeví-li se plíseň v panelových domech, stačí používat preventivní opatření, protiplísňové chemické přípravky a důkladně větrat.

Starší domy to mají s péčí těžší. Zde rozhodně nepodceňujte výskyt plísně, protože se velmi obtížně odstraňuje. Pozor na plíseň už i ve sklepech, protože se šíří poměrně rychle a může se dostat do oblečení, potravin, na knihy a podobně. už jen věci ze sklepa, které přesunete do domu mohou napáchat opravdu mnoho škody.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *