Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Obývací pokoje

Plíseň v domě – jak s ní účinně zatočit? 1

Snažíte se sebevíc, pečujete o svou domácnost, pravidelně uklízíte, nikde nenecháváte staré potraviny doma, v lednici, na kuchyňské lince a podobně. I tak se, ani pořádně nevíte, jak, objevila ve vašem domě plíseň. Nepozvaná, nechtěná. Jak je to vůbec možné? Někdy se plíseň prostě a jednoduše objeví. Může za to například problémy s odvětráváním, nedostatečná vlhkost v bytě a podobně.

Problémy se zdravím

Nepůjde jen o estetický problém, který může vaší domácnosti ublížit a uškodit. Může to mít vliv na vás a také na vaše zdraví. Plíseň může způsobovat řadu zdravotních problémů, pokud je přítomna ve vašem obydlí dlouhodobě. Plísně se proto musíte zbavit co možná nejrychleji. V obchodech můžete natrefit na běžné komerční produkty. Neříkáme, že nefungují, ale obsahují látky, které ve svém domácím ovzduší dýchat skutečně nechcete. Některé látky mohou podněcovat další vlhkost, což plísni spíš prospívá, než škodí.

Kde se plísně objevují?

Nejčastěji na tmavých a vlhkých místech, kde není dostatečné množství slunečních paprsků. Tvoří se také často okolo oken, na zdech, které jsou chladné (nejčastěji ty nesousedící s bytem nebo jinou zdí), v koupelnách, sklepech nebo dalších místnostech. Plíseň jen tak něco nezastaví, bude to chtít vaší pomoc a odborný zásah.

Jak plísni předcházet?

Nejlépe tak, že budete pravidelně a často větrat. Právě čerstvý vzduch může být velkým pomocníkem při likvidaci plísně. Pozor také na sušení mokrého prádla v bytě. Nesušte prádlo uvnitř bytu, pokud není zbytí, tak alespoň pořádně otevřete okno, odsuňte od sušáku nábytek. Nesušte prádlo úplně u stěny. Aby vzduch mohl cirkulovat, musí být prádlo od stěn alespoň pět centimetrů vzdáleno. Když už se plíseň objeví, nezůstává nic jiného, než jí pečlivě odstranit. Jaké přípravky použít?

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *