Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Tipy & praktické informace

Plíseň v domě – jak s ní účinně zatočit? 2

Snažíte se sebevíc, pečujete o svou domácnost, pravidelně uklízíte, nikde nenecháváte staré potraviny doma, v lednici, na kuchyňské lince a podobně. I tak se, ani pořádně nevíte, jak, objevila ve vašem domě plíseň. Nepozvaná, nechtěná. Jak je to vůbec možné? Někdy se plíseň prostě a jednoduše objeví. Může za to například problémy s odvětráváním, nedostatečná vlhkost v bytě a podobně.

Problémy se zdravím

Nepůjde jen o estetický problém, který může vaší domácnosti ublížit a uškodit. Může to mít vliv na vás a také na vaše zdraví. Plíseň může způsobovat řadu zdravotních problémů, pokud je přítomna ve vašem obydlí dlouhodobě. Plísně se proto musíte zbavit co možná nejrychleji. V obchodech můžete natrefit na běžné komerční produkty. Neříkáme, že nefungují, ale obsahují látky, které ve svém domácím ovzduší dýchat skutečně nechcete. Některé látky mohou podněcovat další vlhkost, což plísni spíš prospívá, než škodí.

Jak bojovat proti plísni?

Bílý vinný ocet

Je skvělým řešením pro odstranění plísně. Jde však o krátkodobého pomocníka, nezbaví vás opakující se plísně. Je-li plíseň silná, pak můžete využít neředěný ocet. V opačném případě jej nařeďte obyčejnou vodou v poměru 1:1. Nastříkejte na postižená místa, nechejte hodinu působit a poté setřete jednoduše vlhkým hadříkem. Plíseň úplně zmizí.

Jedlá soda

Jedlá soda může pomoci na všechny projevy plísně. Odstraní tedy viditelné stopy, ale kromě jiného umí také bránit nepříjemnému zápachu, který se může z plísně šířit. Jde také o velmi dobrou prevenci, takže jedlá soda může být poměrně účinným pomocníkem. Smíchejte opět s vodou a to v poměru 1:1. Vytvoříte tak pastu, kterou aplikujte na místa, kde se plíseň objevuje. Nechejte zaschnout a následně očistěte kartáčkem. Seškrábnete tak všechnu plíseň.

Prevence

Jako prevenci můžete použít dva hrnky vody a jednu čajovou lžíci jedlé sody. Smíchejte a postříkejte místa, která jsou k plísni náchylná.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.