Ochranné pomůcky pri práci
Komerční články

Použití ochranných pomůcek v domácnosti

Používáte v domácnosti speciální přípravky proti plísním, přípravky k čištění odpadu, bělidla a další? A máte při jejich používání nasazeny ochranné pracovní brýle a rukavice? Sice by se mohlo zdát, že se jedná o neškodné domácí práce, ale právě tato domněnka přispívá k většině domácích úrazů. Pořizovací cena ochranných pomůcek je nízká, zato jejich funkce, co se týče ochrany vašeho zdraví, je nevyčíslitelná.

Ochranné pomůcky pri práci
Ochranné pomůcky pri práci

Čištění odpadu jedině s brýlemi

Určitě znáte přípravky na čištění odpadu. Pokud nepoužíváte při jejich čištění colu, jedlou sodu a další přípravky vycházející z babských rad do domácnosti, pravděpodobně pracujete s produkty s obsahem hydroxidu sodného, který je velice agresivní a spolehlivě zničí všechny nečistoty a zbytky v potrubí. Jenomže, je rovněž velice nebezpečný, zejména pokud by došlo ke kontaktu s očima či kůží. Proto vždy používejte ochranné brýle – a v žádném případě se nad čištěný odpad nenaklánějte. A to ani s nasazenými ochrannými brýlemi.

Rukavice

Další položkou, která by měla být v povinné výbavě vaší domácnosti, jsou rukavice. Ne ty, které používáte na zahradě, nýbrž speciální gumové, které jsou odolné proti chemikáliím. Většinou jsou delší než klasické rukavice a sahají až po lokty. Což oceníte, pokud myjete vanu, čistíte odpad či myjete toaletu.

kup ochranných pomůcek

Nechce se vám kvůli nákupu ochranných pomůcek chodit po obchodech a hledat, kde se nachází? Můžete si je všechny nakoupit z pohodlí domova, navštívit můžete třeba e-shop Hoffmann Group, kde najdete veškeré ochranné pomůcky a doplňky přehledně a na jednom místě.

Bezpečnost při vykonávání domácích prací, které zahrnují chemikálie a žíraviny, byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Poranění je nejenom velice bolestivé, ale nechává i následky. Tak jim raději předcházejte a vždy používejte ochranné pomůcky.

Zdroj obrázku: {WiP-Studio} / Shutterstock.com