Bydlení,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Pračka se sušičkou – může být dobrou náhradou žehlení

Dnes už jsou poměrně běžné pračky se sušičkou, které řeší malý prostor a problémy se sušením prádla. Někdy nemáte prostor na pověšení, jindy musíte sušit oblečení v místnosti, kde to trvá dlouho a navíc musíte často větrat, protože bude vzduch v místnosti těžký a nepříjemný a zvyšujete tak riziko vzniku plísně. Pračky se sušičkou v tomto ohledu hodně pomohou. Musíte však u sušičky navolit ten správný program. Díky tomu můžete vytvořit opravdu skvělé věci!

Základní programy vyměňte

Máte-li na pračce se sušičkou spoustu programů, ale volíte jen klasické dva a to bavlnu nebo jemné prádlo může se vám to dosti nevyplatit. Programy sušení umožňují sušit vlnu, ručníky, bavlny, sportovní oblečení, košile, halenky, jemné prádlo a mnoho a mnoho dalšího. Díky tomu bude vaše prádlo správně suché a možná i ještě něco víc. Lidé totiž často zapomínají, že zipy mohou poškozovat další prádlo, takže k riflím nebo mikinám nepatří bavlněná trička, i když mají totožnou barvu.

Pozor na teplotu sušení

Ideální je pořídit si takovou sušičku, která disponuje tepelným čerpadlem. Díky tomu můžete džíny sušit na nižším stupni a nesrazí se. Zachováte tak delší životnost jednotlivým kouskům oblečení, nebudou tak rychle seprané a plné žmolků. Vyplatí se vám nad sušením prádla přemýšlet. Proč? Protože si tím můžete ušetřit zdlouhavé žehlení nebo jej dokonce úplně obejít.

Sušička a žehlení

Neradi stojíte u žehlicího prkna a žehlíte hory oblečení? Můžete využívat sušičku podle typu prádla. Do sušičky o objemu pět kilogramů prádla, nedávejte velké množství košil. Ty totiž musí v bubnu cirkulovat, aby se nemusely žehlit, budou se volně pohybovat a tím se mnohem méně pokrčí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.