Bydlení,  Koupelny

Problém v koupelně – plíseň je nebezpečná pro všechny! 1

Koupelna je místem, kde trávíme všichni dostatek času. Ranní hygiena, čištění zubů, uvolňující koupele, rychlé sprchování, večerní hygiena. A k tomu samozřejmě perete prádlo, věšíte jej a ono schne, což znamená, že bude v koupelně nepříjemné parno a dusno. A to všechno může být ideální pro plíseň. Snad v každé koupelně se čas od času objeví plíseň a vy ji umíte více či méně dobře zneškodnit. Bohužel se někdy může tvářit velmi nenápadně, růst a růst a její následná likvidace nebude zrovna jednoduchá. Jak moc velký vliv na vás a vaše zdraví má?

Nebezpečí, které číhá v koupelně

O plísni se říkávalo, že je to tichý zabiják, někdo říkal tiché nebezpečí. Alergici mohou na plíseň nepříjemně reagovat, může to pro ně znamenat ohrožení na zdraví. Ovšem také pro zdravé jedince to není nic pozitivního. Jak to může ohrozit vás a vaše zdraví? Pro koho je nebezpečná plíseň?

Problémy se zdravím

Když se v domě nebo bytě objeví plíseň, alergici vždy zareagují. Vdechují vzduch, ve kterém se objevují výpary a bakterie z plísní. U jedinců, kteří jsou alergičtí, nebo také citlivější se může projevit reakce. A u každého bude jiná. Někteří reagují přespříliš, jiní to neberou tak vážně. Každé tělo je jiné a reaguje jinak. Imunitní systém začne reagovat, uvolní se histamin a to zapříčiní otok dýchacích cest. Jde o obrannou reakci lidského těla, které se snaží chránit proti vdechování nebezpečných látek. Co to může zapříčinit?

Může jít například o problémové nebo ztížené dýchání, které doprovázejí další projevy. Jde velmi často o vodnatou rýmu, otoky nosní sliznice, tedy cítíte, že máte ucpaný nos a neustále máte potřebu nos vyprázdnit. Také vás může sužovat nepříjemný kašel a mnohdy se objevuje také astmatický záchvat, který se spojuje se sípáním a dušením.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.