Bydlení,  Interiér,  Koupelny

Problém v koupelně – plíseň je nebezpečná pro všechny! 2

Koupelna je místem, kde trávíme všichni dostatek času. Ranní hygiena, čištění zubů, uvolňující koupele, rychlé sprchování, večerní hygiena. A k tomu samozřejmě perete prádlo, věšíte jej a ono schne, což znamená, že bude v koupelně nepříjemné parno a dusno. A to všechno může být ideální pro plíseň. Snad v každé koupelně se čas od času objeví plíseň a vy ji umíte více či méně dobře zneškodnit. Bohužel se někdy může tvářit velmi nenápadně, růst a růst a její následná likvidace nebude zrovna jednoduchá. Jak moc velký vliv na vás a vaše zdraví má?

Nebezpečí, které číhá v koupelně

O plísni se říkávalo, že je to tichý zabiják, někdo říkal tiché nebezpečí. Alergici mohou na plíseň nepříjemně reagovat, může to pro ně znamenat ohrožení na zdraví. Ovšem také pro zdravé jedince to není nic pozitivního. Jak to může ohrozit vás a vaše zdraví? Pro koho je nebezpečná plíseň?

Koho může plíseň ohrožovat?

Objevují se různé výzkumy, koho může právě nebezpečná plíseň ohrožovat, kde se vlastně vyskytuje a podobně. Nejlépe se plísni daří v teplém a vlhkém prostředí, respektive v takovém, kde je vlhkost vyšší než šedesát procent. Když v koupelně není to správné odvětrávání, pak jsou podmínky pro množení a rozšiřování plísně ideální. Kdo by měl začít řešit plísně v domácnosti a dávat si na ně velký pozor?

Boj s plísní

Ten by měli vyhlásit hlavně ti, kteří trpí nepříjemnými astmatickými záchvaty. Rovněž je plíseň v domě či bytě nebezpečná pro alergiky nebo všechny pacienty s cystickou fibrózou. Pozor by měli dát také ti, kteří trpí chronickou obstrukční plicní nemocí. Obecně by měli na plíseň dávat pozor všichni ti, kteří jsou nemocní nebo mají oslabenou imunitu – tedy lidé po operacích, léčících se s vážnou nemocí, rakovinou, AIDS, se sníženým imunitním systémem a podobně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.