Bydlení,  Interiér,  Nábytek,  Obývací pokoje

Proč si pořídit koženou sedací soupravu? My víme!

Kožená nemusí být jen bunda, ale také sedací souprava. Krásně voní, je na dotek velmi příjemná. Pro mnoho lidí je tak tajným snem pořídit si jí do svého interiéru. I když jde o skvělý materiál, bez trochy respektu a pravidelné péče vám navěky krásná a příjemná nevydrží. I o ní je třeba se starat, podobně jako o další věci v domácnosti.

Kůže na kůži

Rozhodli jste se pořídit si novou sedací soupravu do obývacího pokoje. Stojí před vámi úkol, který musíte vyřešit. Jakou sedačku zvolit? Látkovou? Koženou? Z koženky? Kožená souprava podle mnohých vypadá elegantně, a když je opravdu kvalitní, může vydržet roky. Je nutno se však o ni dobře starat. Jaké výhody má kožená souprava?

Pravidelná údržba

Ano, i kožená sedací souprava bude potřebovat vaší péči a to pravidelnou. Ze všeho nejdůležitější je ihned po zakoupení celou sedací soupravu naimpregnovat. Tento krok je dobré opakovat zhruba jednou za rok. Následné čištění sedací soupravy bude po impregnaci jednodušší a lehčí. Vystačíte si s navlhčeným hadříkem.

Snadné čištění skvrn

Z kožené sedačky je možno odstranit snad každou skvrnu. Vylil se vám na koženou sedací soupravu čaj nebo voda? Není nic jednoduššího, než vše setřít suchým hadříkem a následně vysušit. Jestliže je vaše dítko kreativnější a v záchvatu malování popsalo koženou sedací soupravu fixem nebo propiskou, sáhněte do řad odborníků, kteří ji vyčistí.

Dlouhodobá životnost

Kvalitní kožená sedací souprava vypadá elegantněji než látková. Podobně jako látka, tak i kůže se časem opotřebí, povolí. Je dobré používat všechny sedáky kožené soupravy rovnoměrně, aby nedošlo k vysezení. Pozor na ostré předměty na oblečení, patentky, ostré přezky, knoflíky nebo jiné hroty, které mohou kůži výrazně poškodit.

Kvalita se vyplatí

Ceny kožených sedacích souprav vás mohou položit, to ano. Nicméně za tu cenu získáte odpovídající kvalitu, dlouhotrvající eleganci. Nekvalitní kousky se opotřebují mnohem rychleji a ve finále vás tak vyjdou ještě dráž, protože musíte po chvíli kupovat novou sedací soupravu. Tato investice se opravdu vyplatí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.