Bydlení,  Finance

Proč topit plynem?

I když v kalendáři bude brzy jaro, topení určitě vypnuto ještě nemáte. Topit je velmi důležité, poskytuje to dostatečné teplo, pohodlí a komfort. Určitě jste slyšeli o spoustě věcí, čím topit, čím netopit, co je dobré a co naopak není. Dřevo? Moc drahé? Plyn? Snad ještě dražší. Uhlí? Následující článek se bude zabývat tím, proč vlastně dopit v domácnosti plynem.

Plyn jako topidlo

Zemní plyn se v České republice pomáhá k ohřevu vody pro koupání a topení. Často se na něm také vaří, takže v domácnostech je využíván opravdu hojně. Cena zemního plynu se z části váže na cenu ropy. Lidé se obvykle snaží, aby jejich domácnost byla ekonomicky úsporná, snaží se topit přiměřeně, vařit na několik dní a mnoho dalšího. Základem většiny domů a domácností bývají kotle kondenzační. Jako vše mají i tyto kotle svá pozitiva a také svá negativa.

Pozitivem je, že vyšší účinnost kotle znamená také nižší spotřebu plynu, což znamená také možnost úspory. A nižší spotřeba plynu znamená také nižší emise. Šetříte také elektřinu, protože elektronicky řízené oběhové čerpadlo má nižší nároky na energii. A jaké jsou nevýhody? Budete-li nahrazovat starý kotel novým, pak zde je také možnost, že budete muset nově vyvložkovat komín. Jako nevýhoda topení zemním plynem se může jevit nutnost provádění revizí a také mít k dispozici plynovou přípojku. Pokud jí nemáte znamená to investici navíc.

Topení zemním plynem při příznivých cenám může být nejen komfortní a bezproblémové, ale také finančně přijatelné. Přinášíme hlavní výhody plynového vytápění.

  • Čistý a automatický provoz
  • Dobrá regulovatelnost výkonu
  • Pořizovací náklady jsou přijatelné a tedy vhodné
  • Rovněž provozní náklady nebývají nijak vysoké a astronomické
  • Příprava teplé vody je s plynem snadná a levná

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.