Bydlení,  Byty,  Domy,  Tipy & praktické informace

Prodáváte byt – jak jej nachystat před prodejem?

Když prodáváte byt nebo dům obvykle požádáte o pomoc realitní agenty. Chcete-li však dům nebo byt prodávat sami, musíte si vše zařídit. Stojí před vámi úklid bytu, jeho následné focení a vkládání inzerátu. Je nutno napsat inzerát velmi dobře, protože přeci jen něco prodáváte a chcete, aby lidé projevili zájem. Co všechno je třeba udělat?

Aranžujeme byt

Chcete-li vytvořit k inzerátu opravdu krásné fotografie, které přilákají spoustu zájemců, pak se můžete držet pár tipů, které v tomto ohledu mohou pomoci. Často nestačí byt či dům jen uklidit, ale můžete udělat „něco navíc“ co odliší váš dům či byt od těch ostatních. Můžete si najmout firmu, která váš dům vyšperkuje, nebo jednoduše vsaďte na vlastní síly!

Vytvořte prostor

Jestliže se právě stěhujete nebo se stěhovat budete, pak můžete zabalit spoustu věcí, které nutně nepotřebujete. Díky tomu se vytvoří místo a interiér na fotografiích i v reálu bude vypadat větší a vzdušnější. Takové interiéry se prodávají lépe a dokonce někdy i dráž.

Zbavujte se vzpomínek

Váš dům nebo byt dýchal vámi. Všude máte vzpomínky, fotografie, dřevěné sošky, na zárubních vidíte, jak děti rostly a vyvíjely se. To všechno znamená hodně pro vás, ale pro budoucí kupce to není nic. Odstraňte je proto. Jedině tak se stane interiér odosobněný a plně prodejný.

Neutrální tóny

Nemusíte se pouštět do složité rekonstrukce nebo malování, protože nikdy přesně nevíte, jaký vkus bude mít nový majitel, kterému to prodáte. Pokud jste nemalovali nebo máte stěny vymalovány sytými barvami je dobré sáhnout po neutrálních tónech. Nic nezkazíte, když necháte stěny klasicky bílé.

Světlo v domě

Při focení nebo osobních prohlídkách připravte interiér. Rozhrňte závěsy, vytáhněte žaluzie a odstraňte všechny překážky, které blokují dennímu světlu. Celá místnost bude působit příjemně, pozitivně a také bude větší než ve chvíli, kdy budete mít zatažené žaluzie.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.