Bydlení,  Interiér,  Ložnice

Prošívanou deku ano či ne? Podívejte se, jaké mohou mít výhody! 2

Při spaní je důležité myslet na to, na čem spíte. Kvalitní matrace, kvalitní rošt a vůbec celá postel je to, čím se lidé opravdu hodně zabývají. Je přeci důležité dobře se vyspat, protože pak budete mít celý den spoustu energie. Pořádná a bytelná postel je tedy základem pro dobrý spánek. Lidé už to dnes vědí a snaží se tomu své spaní tak přizpůsobit. Na co však myslet dál?

Vybírejte správnou peřinu

Možná se to zdá jako blbost, ale přikrýt se správnou peřinou je důležité. Může vám to pomoci v mnoha ohledech a situacích. Nejen, že vás přikrývka v noci zahřívá, ale také pomáhá s intimitou, dodává pocit jistoty. V dětství nás peřina chránila před „strašidly“, které byly nutně pod postelí. V dospělosti může mít spoustu dalších účinků. Co taková prošívaná deka?

Pomáhá snižovat úzkost

Úzkostí trpí mnohem víc lidí, než si myslíme. Každý se s ní snaží vyrovnávat po svém a dělat věci, které mu mohou pomoci úzkost překonat či ji přinejmenším zvládnout. Právě prošívaná deka může být velmi dobrým a jednoduchým pomocníkem. Umí pomoci snížit úroveň stresu a úzkosti a dosáhnout rychleji uvolnění a pohody. Těžší přikrývky jsou díky tomu skvělými pomocníky v tomto ohledu. Stresovou situací je například návštěva lékaře, takže právě tato deka může být nápomocná.

Pomáhá proti nespavosti

Nemyslíte si, že zrovna vám může pomoci přikrývka k tomu, aby se váš spánek celkově zlepšil? Důkazy však hovoří jasně. Různé studie o nespavosti ukázaly, že lidé, kteří začali spát s prošívanou dekou, se v noci mnohem méně probouzeli a také byl jejich spánek podstatně kvalitnější. Prošívané deky mají uklidňující účinky, což má účinky při usnutí a také napomáhá lepšímu spánku. Mají vliv na zvýšenou hladinu serotoninu, což má za následek lepší spánek.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *