Bydlení,  Interiér,  Ložnice,  Tipy & praktické informace

Prošívanou deku ano či ne? Podívejte se, jaké mohou mít výhody! 3

Při spaní je důležité myslet na to, na čem spíte. Kvalitní matrace, kvalitní rošt a vůbec celá postel je to, čím se lidé opravdu hodně zabývají. Je přeci důležité dobře se vyspat, protože pak budete mít celý den spoustu energie. Pořádná a bytelná postel je tedy základem pro dobrý spánek. Lidé už to dnes vědí a snaží se tomu své spaní tak přizpůsobit. Na co však myslet dál?

Vybírejte správnou peřinu

Možná se to zdá jako blbost, ale přikrýt se správnou peřinou je důležité. Může vám to pomoci v mnoha ohledech a situacích. Nejen, že vás přikrývka v noci zahřívá, ale také pomáhá s intimitou, dodává pocit jistoty. V dětství nás peřina chránila před „strašidly“, které byly nutně pod postelí. V dospělosti může mít spoustu dalších účinků. Co taková prošívaná deka?

Klid pro nervový systém

Během dne dostává lidský nervový systém opravdu hodně zabrat – nervozita, stres, spěch a to všechno není dobré pro tělo a psychiku. Právě prošívaná deka pomáhá zlepšovat fungování nervového systému. Díky tomu, že se touto dekou přikryjete, zajistíte lepší účinek. Fyzicky se uklidníte, sníží se neklid a to všechno prospívá vašemu nervovému systému.

Pomáhá dětem s ADHD

Tyto děti může poměrně dost ovlivnit to, pod čím spí. Jednoduchá prošívaná deka může zvýšit koncentraci a výkonnost dětí. Poskytuje dětem bezpečí, dobrý pocit na celém těle a tím pádem budou děti mnohem lépe spát, jednoduše se zklidní a uvolní.

Pomáhá se stresem před usnutím

Také si lehnete do postele a máte plnou hlavu stresu? Co všechno bude třeba udělat, co všechno musíte zajistit, kdo zaveze děti do školky, školy, udělá svačinu a mnoho a mnoho dalšího. Přikrýt se prošívanou dekou znamená snížit produkci kortizolu, což je stresový hormon a pomůže tak se spánkem i menším stresem před ním.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *