Domů / Bydlení / Renovace kuchyňských dvířek

Renovace kuchyňských dvířek

Kuchyň patří mezi jednu z nejvyužívanějších místností v celém bytě, a tak je jasné, že je velmi namáhán také nábytek. Na ten má vliv ale i teplo od sporáku, popřípadě také vlhkost v podobě páry, která samozřejmě při vaření vzniká. Nejvíce samozřejmě trpí hlavně kuchyňská dvířka, která je tak nutné náležitým způsobem zrenovovat. Výhodou je, že ne vždy je třeba volat odborníka, jelikož vše se dá zvládnout i svépomocí. Stačí, pokud jste alespoň částečně zruční, a máte k dispozici dílnu, či prostor, kde budete moci na úpravách důkladně pracovat.

renovace kuchynskych dvirek

Dvířka sundáme a pustíme se do práce

Prvním krokem je samozřejmě samotné sundání daných dvířek, abychom se následně mohli pustit do práce. Při ní ale záleží hlavně na tom, jakou vlastně mají povrchovou úpravu. V některých případech se jedná o lakované dřevo, jindy o dřevo s tapetou, v dalších případech se jedná o surové dřevo, na kterém je nalepena dřevotříska. Ve všech případech je třeba postupovat podobným směrem, a to poškozenou vrstvu odstranit, dvířka zbrousit do požadované rovné a hladké podoby, a následně aplikovat opět jejich zcela novou vrstvu, a to v závislosti na té původní. Ideální je samozřejmě podobným způsobem renovovat všechna dvířka, aby tak působila jednotným a stejným dojmem.

Zaměřte se i na panty, nebo systém otevírání

Pokud se již do renovace pustíte, nemusíte nutně zůstávat pouze u samotného vzhledu. Doslova se totiž nabízí možnost využít i snadnějšího řešení daného otevírání. U daných skříněk tak můžete vyměnit třeba původní panty za ty nové, které mají třeba bezpečnostní pojistky, díky kterým se skříňka vždy zavře pomalu a plynule. Vzhledem k předchozím pracím se jedná o poměrně jednoduchou a doplňkovou úpravu, kterou je samozřejmě dobré zvážit. Stejně tak je ale dobré zvážit i to, zda se vůbec renovace jako taková vyplatí, zvláště u hodně starých kuchyní.

O Mytho

Jeden komentář

  1. Ludmila Sajdlerová

    Dobrý den.
    Kuchynskou linku mmáme asi13let.dvířka jsou profilované,bez poškození.Jedimá vada je,že se změnia
    barva.Původně byla vanilková.Dnes je místy písková až hnědá.Potřebovali by jsme dvířka znovu potáhnout
    folií.Prosím vás,jestli tuto práci provádíte,pošlete mi vrorníky a ceník. Děkuji Sajdlerová.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*