Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Obývací pokoje,  Tipy & praktické informace

Revitalizace domácnosti – kdy je čas vyhodit staré věci?

Jaro je v plném proudu a mnoho domácností zažívá takzvaný velký jarní úklid. Během něj se vysmýčí i ty nejtemnější kouty, na které se během roku nedostalo. Znáte to, polička, která je příliš vysoká, na kterou nejde vidět, se uklízí jen občas. A podobně je to s mnoha věcmi v domácnosti. Během jarního úklidu je ideální šance na vyhození starých věcí.

Syslíš, syslím, syslíme

Možná máte pocit, že vy přece doma nic nesyslíte, nenecháváte si věci, které už nebudete potřebovat. Omyl. Často vidíte třeba krabičku, která je sice trošku prasklá, ale tak třeba se na něco bude hodit. Botník vypadá, že už má to nejlepší za sebou, ale přeci ještě chvíli vydrží a podobně. Máte to také tak? Spousta nepotřebných papírů, letáků nebo také kousků nábytku v bytě či domě? Kdy je ideální čas na to vše probrat a popřípadě vyhodit.

Když započnete generální úklid je to jedinečná šance na to vyhodit vše, co už nepoužíváte. Máte doma deku, kterou jste se víc jak rok pořádně nepřikryli? Ukládáte časopisy, které jste během roku nakoupili, ale nikdo už je nečte? Rozpadá se vám botník? Máte doma zbytečně spoustu letáků, které každý týden přistávají ve vaší schránce? Co taková rohožka před bytem? Nezasloužila by si vyměnit?

Revitalizace domácnosti

Snad každý má ve své domácnosti věci, které je dobré vyhodit, jednoduše už dosloužily, nebo je nepoužíváte a poslouží určitě v jiné domácnosti. Při jarním úklidu si dejte tu práci a začněte reorganizovat a revitalizovat domácnost. Vyhoďte bez slitování vše, co v domácnosti je jen trošku rozbité nebo to už dlouho nevyužíváte.

Jakmile to uděláte, vaše domácnost prokoukne! Budete připraveni na jaro a domácnost tak bude bez nánosů zbytečných věcí, které nejsou ve stoprocentně dobrém stavu, a také budete mít prostor pro nové designové kousky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *