Blogy,  Dekorace,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Nezařazené,  Rozhovory

Rozhovor s odbornici na dekorace a květiny – p. Silvii Petrášovou (z Českého Těšína)

Dnes vám chci představit majitelku květinářství ACORD a kreativní floristku, také úžasnou matku a ženu – Silvii Petrášovou, z Českého Těšína, kterou znám od Základní školy a velice si vážím její práce a všeho co dělá. Je neustále v pohybu, pořád něco vymýšlí a organizuje, jak pro své děti a rodinu, tak pro své podnikání.  Jsem moc ráda, že si udělala čas a odpověděla mi na pár otázek, týkajících se jejího života a práce.

silva-s-rodinou

(p. Silvie s manželem a svými dětmi)

 

Prozradíte čtenářům prosím o sobě nějaké bližší informace na úvod? 

Jsem šťastně vdaná, mám dvě skvělé děti. Vystudovala jsem Střední Zahradnickou školu v Ostravě. V rámci praxe jsem se dostala do tehdy nejvíce komerčního květinářství v Českém Těšíně a po maturitě jsem v tomto květinářství získala místo vedoucí prodejny. Po dvou letech mě napadlo osamostatnit se a začít s podnikáním a otevřela si velkoobchod s květinářstvím a floristickými potřebami. Po krátké době jsem však zjistila, že chci tvořit a dodělala si Holandskou floristickou školu. Sháněla jsem prostory, kde bych mohla otevřít svou vysněnou květinovku, což se mi v krátkém čase povedlo.

Květinám se věnujete jak dlouho a co Vás na práci s květinami nejvíce baví? Odkud čerpáte inspiraci?

Již 22 let provozuji květinářství ACORD, na Bezručové ulici v Českém Těšíně. Byla doba, kdy jsem měla sto chutí prodejnu zavřít a jít prostě někde „k pásu“. Vše jsem ale překonala a mám radost, že patřím k hrstce podnikatelů, kteří provozují stejnou živnost v našem městě tak dlouho.

Práce mě neskutečně baví, je pro mě koníčkem, což se málo komu stává. Motivaci mi dávají zákazníci, kteří se do mého krámku rádi vracejí. Moji inspirací je hlavně můj zákazník, příroda, fantazie, a hlavně mé děti.

 

venec-co-mam-doma

Mám od Vás doma nádherný bílý věnec na dveře, jsou na něm srdíčka a jablíčka (foto vedle). Za chvíli budou Vánoce, chystáte opět nabídku věnců a jiných dekorací, jako každý rok? Mohou si lidé u Vás objednat cokoli podle svých představ? Kde mají dát objednávku?

Před nedávnem skončila příprava k památce zesnulých. A už teď s malým zpožděním připravuji s moji kolegyní adventní a vánoční dekorace (viz foto). Zákazníci si ke mně chodí objednávat dekorace podle vlastních představ. Mohou si také přinést své nádoby i ozdoby, které se jim zdají doma zbytečné, nevyužité. Nebo fotografie, z časopisu, z internetu, pro dokreslení představy …  Nejlepší bude, když se staví za mnou osobně do květinářství a na všem se domluvíme.

 

Inspirace na Vánoce 2016 –  od květinářství ACORD (fotografie se svolením autorky)

1

4

7

11

14

1

2

8

17

 

Jaká je Vaše oblíbená květina? Kterou nemáte ráda? A co největší radost v životě?

Neumím konkrétně říct, která květina se mi líbí a která ne. Miluji všechny květiny. Také miluji kvalitu, preciznost a nade vše miluji své dvě děti – Veroniku a Honzíka, jsou pro mě největší radostí v životě.

 

Plánujete nějaké změny nebo novinky ve svém oboru podnikání?

Změny?! Ty přijdou se zavedením EET 🙂 Šišky, vratič, bodláky, které již od června každý rok se svými dětmi v rámci výletů a procházek sbíráme, abychom měli pěknou, přírodní a levnou výzdobu, teď ťukám do pokladny a motivace je ta, tam. Ale co naděláme, takový je život.

silva-deti

 

Nechcete se zapojit a učit lidi formou worshopu a prezentovat svoji tvorbu a nápady i pro druhé?

 

Učení lidí (jakoukoli formou) už v žádném případě nechci. Za léta praxe jsem vyučila spoustu květinářek a tak si vytvořila ne jednu konkurenci, kterou jsem musela pracně po mnoho let odbourávat.

Ano, stále tvořím… bez přestání. Mám spoustu nápadů, jen je veliká škoda, že den má 24 hodin. Mým motorem jsou děti, které jsem díky své práci, jako malé přihlásila do tanečního kroužku, aniž bych tušila, že v 10ti letech budou finalisty ČR v latinsko-amerických tancích, ale o tom zase někdy příště.

 

 

 

 

 

Váš vzkaz pro naše čtenáře?

Nikdy se nevzdávejte toho, co vás baví a co milujete! Silvie

Zase jsem dojatá a mám radost z rozhovoru. Děkuji za krásnou inspiraci. Není nad to psát o lidech, kteří tvoří s radostí a hlavně pro lidi. P. Silvii přeji, ať se ji v podnikání i osobním životě daří a má i v dalším roce spokojené zákazníky, jako do teď. Kde ji najdete? Na fb: Květinářství ACORD nebo v Českém Těšíně, na ulici Bezručová 211.

Z tvorby jsem vložila pouze obrázky, které se hodí k zimnímu času, jelikož příští měsíc máme Vánoce.

Tady je ještě jedna ukázka vánočních dekorací, pro milovnice růžové.

ruzova

 

Napište nám, jak se vám výtvory p. Silvie líbí a v jakých barvách budete mít letošní výzdobu.

(otázky a celý rozhovor připravila: blogerka Michaella)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.