Bydlení,  Interiér,  Nábytek

Rozkládací pohovka – podle čeho jí vybírat?

Máte-li k dispozici malý prostor nebo malý byt, pak řešíte každý jeden centimetr. Snažíte se o spoustu úložného prostoru a také je dobré si pořídit rozkládací pohovku. Ta v sobě kombinuje pohovku pro klasické sezení, kdy si můžete odpočinout u televize nebo se natáhnout odpoledne a jedním tahem jí rozložíte a vznikne lůžko, kde můžete bez problémů spát. Výběr tohoto kousku nábytku je velmi důležitý, proto je dobré se řídit několika radami. Jakými?

Pozor na velikost

Nevěřte všemu, co výrobce uvádí. Raději si nechejte rozkládací pohovku v obchodě rozložit. I když je psáno, že se na pohovce vyspí dva lidé, raději si to otestujte nejen na šířku, ale i na délku. Myslete také na nosnost, protože budete-li na ní spát s partnerem, pak vám asi nosnost 150 kilogramů úplně nepostačí.

Matrace a konstrukce

Budete-li na rozkládací pohovce spát denně, pak si musíte prověřit nejen konstrukci rozkládací pohovky, ale také matraci. Jaký materiál je použit pro spací část pohovky? Matrace nemusí být vždycky rovná, bývá často zkosení, nepříjemně je členěná nebo příliš měkká, což na pravidelné spaní není to nejlepší. V tom nejlepším případě by spací plocha neměla být totožná s tou sedací.

Jednoduché skládání

Rozkládání a skládání bude váš každodenní rituál. Je proto jasné, že to musí jít snadno, ideálně jedním nebo dvěma pohyby. Myslete na to, že roztahování pohovky budete provádět často večer, v noci, když se vrátíte z večírku nebo plesu, budete velmi unavení a běhat okolo pohovky a snažit se správně zacvaknout jednotlivé díly do sebe není to pravé ořechové. Zvláště ne, když to máte provozovat večer co večer.

Zkoušejte

Na internetu sedací soupravy vypadají skvěle, dobrá cena, ale pokud jí budete rozkládat den co den, raději se poohlédněte v obchodě. Můžete si osahat materiál, vyzkoušet rozkládání i skládání a zjistit, zda se vám skutečně vyplatí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.