Bydlení,  Byty,  Chaty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Ložnice,  Obývací pokoje,  Rozhovory

Plédy z ovčí vlny Merino, polštáře a květiny – rozhovor s p. Jiřinou Bajajovou

 

Paní Jiřina Bajajová bydlí v krásné chaloupce v Korouhvi u Poličky. Podniká v oblasti aranžování květin a bytových doplňků. Věnuje se zvelebování interiéru a exteriéru nejen u sebe doma. Ráda pomáhá lidem vylepšit jejich styl bydlení. Mezi její poslední novinky v ruční tvorbě, patří plédy z ovčí vlny Merino, vlněné polštáře a plno dalších krásných dekorací. Jsem moc ráda, že mi zodpověděla pár informací o sobě, o tom co ráda tvoří a jaký styl bydlení se ji líbí. 

 

Přibližte nám o sobě něco více…

V prosinci 2016 jsem se s manželem přestěhovala z Brna, na chaloupku v Korouhvi u Poličky. Dvě domácnosti jsem už nestíhala, a jelikož naše chalupa je srdcovka, má práce a plány se dějí na chalupě. Bylo rozhodnuto – proběhlo stěhování. Máme tři dcery, které už jsou dospělé a před dvěma roky jsem se stala babičkou.


Vaše podnikání začalo dekorací květin do interiéru a rozšířilo se na bytové doplňky. Popište nám období, kdy jste začínala a jak vše pokračovalo. Měla jste v té době už nějaké plány nebo to prostě přišlo samo od sebe?
Podnikám od roku 1990. Napřed jsem začala s aranžováním sušených květin, což bylo v té době hodně žádané a potom jsem si otevřela obchod s květinami, který jsem vedla 12 let. Postupem času jsem začala zjišťovat, že mám málo času na sebe a na rodinu, tak jsem se rozhodla dělat pouze na zakázku aranžmá květin v interiéru. To dělám  dodnes a přibylo k tomu pletení a šití bytových doplňků, protože na našem trhu přece jenom pořád něco chybí.

Co přesně tvoříte na zakázku pro zájemce? 
Jste vystudovaná zahradnice a aranžérka. Věnujete se i předělávkám interiéru a zahrad?   Na facebooku prezentujete pletené polštáře a plédy na postel. Jsou moc hezké. Vše je z ovčí Merino vlny?
Zákazník si někdy neví rady, jak sladit barevně interiér, takže když už dělám u někoho výzdobu květin, tak rovnou pomáhám doladit interiér.V dnešní době nám hodně pomáhají sociální sítě,  tak jsem se před dvěma roky rozhodla pomáhat lidem a dávat inspirace, rady, nabízet mé výrobky – polštáře, deky, aranžmá květin, věci ze dřeva, prostě vše, co chybí na trhu. Zrovna ve světě tyto doplňky a bytové styly letí. Přece jenom u nás na trendy reagujeme ( oproti světu) opožděně. V obchodech zrovna nenajdeme to, co už v cizině mají, a proto se snažím lidem vyhovět. Třeba jako deky z robustní vlny Merino. Teď je to obrovský bum a v zahraničí je výroba takové deky velice drahá. V tu chvíli je tohle pro mne výzva, proč neudělat radost lidem teď, právě v tuto chvíli a ne až za dva roky. Pak bude zase IN něco jiného. Musím se přiznat, že není vůbec lehké sehnat dobrého dodavatele, jako se mi stalo zrovna nedávno. První zboží nádherné a druhé děs. Pak vám zůstanou jen oči pro pláč. Jsou to nervy, ale snad vše potřebné vypiluji k dokonalosti a zákazníkům děkuji za trpělivost a slibuji, že  jim za ní odevzdám kvalitní práci.
Jak máte nastavený objednávkový systém?
Objednávkový systém je pro zájemce úplně jednoduchý. Na fb Domov-Design -Jiřina Bajajová mi stačí napsat zprávu a já se ze zákazníkem domluvím. Přijedu k němu domů a pokud má jasno a ví co chce, tak se domlouváme přes zprávy. K zastižení jsem také na emailu jirina.bajajova@seznam.cz.  Objednávka probíhá tak, že pokud je moc objednávek, domluvím se ze zákazníkem, že jak dojde na řadu, napíšu zprávu a po zhotovení objednávky nafotím a pošlu zprávou ke schválení. Zákazník platí až je objednávka odsouhlasena. Pak posílám balíček na dobírku Českou poštou. 
 
Jaký styl bydlení se Vám líbí?
 
Protože máme chaloupku ze 17. století, tak se snažíme s manželem hodně držet staročeského stylu. Ale líbí se mi jakýkoliv styl bydlení. Když je z toho cítit teplo domova a pohoda a vše je krásně sladěno, není co řešit.  To je pro mne srdcovka. Proto můžu dělat tuto práci s radostí a zájmem, protože někdo má doma styl provance, jiný zase moderní a teď momentálně aktuálně letí skandinávský styl. Mám ráda všechny styly, na každém je něco, co dokáže zaujmout a dá se ladit, dekorovat.

Jakou máte povahu? Jste trpělivá? Čemu se věnujete ve volném čase?
 
Jestli jsem trpělivá? To v této profesi je snad nejdůležitější a k tomu bych ještě přidala, že jsem perfekcionalistka (puntičkář). Proto z domu nic nepustím, pokud nejsem spokojená. A to se vše i odráží v mé povaze. Vyžaduji od své rodiny mít vše v pořádku. Tak nevím, jestli mě za to nesnášejí a nebo milují :-). Dělám si legraci. Jsem na děti moc pyšná a má rodina je pro mě všechno na světě a já se snažím v této době děti naučit se společně scházet co nejčastěji, aby pochopily, že je to v dnešním, uspěchaném čase důležité a předávaly tuto myšlenku dál svým dětem. Přátelé mi říkají, že jsem taková kvočna, která pořád všechny potřebuje chránit, chce každému pomáhat a asi mají pravdu, protože víc myslím na ostatní, než na sebe. Ale nelituji, protože to mě v životě naplňuje, díky tomu jsem šťastná.

Máte doma  pracovní koutek nebo pracujete mimo domov? 
Jelikož jsme se přestěhovali na chaloupku, tak mám slíbené od manžela, že mi na půdě udělá atelier, kde budu tvořit. Tak se moc těším. Je moc šikovný a včera mi udělal například radost lampou.

Je nějaké přání, které si chcete tento rok splnit?
 
Když vše shrnu, jsem šťastná. Mám krásnou práci a tolik plánů, že bych se potřebovala naklonovat. Loni jsem založila levandulové pole a po zimě uvidíme jak se nám zadařilo. Budeme dál rozšiřovat a u chaloupky mám v plánu udělat velkou zahradu s bylinkami. Na letošek plánů plno :-). Hlavním přáním je, aby má rodina byla zdravá a šťastná a zákazníci spokojeni. Celkem to pro mě znamená všechno, co si můžu přát. 
My děkujeme za krásný rozhovor, přejeme p. Jiřině splnění všech přání a ať i nadále tvoří tak pěkné věci, jako do teď. 
(autor rozhovoru a otázek: blogerka Michaella – Michaela Cahelová)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *