Domů / Interiér / S výběrem květin do ložnice buďte opatrní. Jaké jsou nejlepší?

S výběrem květin do ložnice buďte opatrní. Jaké jsou nejlepší?

Chcete zútulnit svou ložnici a přemýšlíte, že sáhnete po nějaké květině či rostlině? Ty přece dávají prostoru krásu, moderní vzhled. S nimi vypadají místnosti tak nějak veseleji. Ovšem neplatí to o všech místnostech, obecně se nedoporučují rostliny v ložnici nebo v místnosti, kde spíte.

Mohou vás okrádat o kyslík a vám se pak nemusí dobře spát. Chcete-li mít v ložnici i přesto rostliny, pak vybírejte s rozmyslem.

Přírodní čistička vzduchu

Některé rostliny fungují jako čistička vzduchu, zbaví prostředí škodlivých látek. Některé mohou také přitahovat prach, mohou zvlhčovat vzduch. Květiny a rostliny jsou v ložnici tedy skvělým pomocníkem, jen musíte vědět, po jakých sáhnout a kterým se naopak vyvarovat.

Jaké rostliny se do ložnice hodí?

Do vaší ložnice se skvěle hodí například taková aloe vera, která pomáhá čistit vzduch a může vás upozornit na to, že je ve vzduchu příliš mnoho škodlivin, na listech se objevují tmavší skvrnky. Dále si do ložnice můžete pořídit taky eukalyptus, ten do vzduchu uvolňuje silice, které působí antibakteriálně. Eukalyptus je rostlina, která je ideální pro astmatiky nebo pro ty, kteří mají problémy s horními cestami dýchacími. Africká fialka, na její chlupaté listy se chytá prach, takže díky ní máte v ložnici čistší vzduch. Květy rostliny navíc nijak silně nevoní, takže můžete bez obav usínat.

Jaké rostliny se do ložnice nehodí?

Na vaše okolí mají nepříznivý vliv odumřelé a uschlé rostliny. Nehodí se zde ani sušené květiny, jelikož z nich jde negativní energie, která může přivolat zlé sny a kazit spánek, alespoň podle pověr. Obecně se nehodí květiny a rostliny, které jsou těžké, mají omamnou vůni, pyl a podobně. Nehodí se ani bohatě kvetoucí rostliny, jejichž pyl láká nejrůznější hmyz.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*