Dekorace,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Nezařazené,  Tipy & praktické informace

Šité vánoční ozdoby 2016

Napadlo Vás někdy si vánoční ozdoby ušít? Myslím tím věnec nebo ozdoby na stromeček…

K této tvorbě Vám budou stačit zbytky látek, stužky, vlna, plstěné kuličky, perličky, polystyrénový podklad, knoflíčky, nůžky, jehla a nitě. Majitelé šicích strojů to budou mít samozřejmě jednodušší.

V obchodech nám nabízí spousty dekorací, některé jsou překrásné, avšak ne všechny jsou originální. A co je velmi důležité podotknout, koupíte si vánoční věnec na dveře (např ze supermarketu) a přijdete domů a zjistíte, že na dveřích má úplně stejný i sousedka.

Pokud se chceme vyvarovat této situace, můžeme zkusit vyrobit něco sami.

Vánoční věnec s šitými ozdobami

venec

navod-venec

venec-1

venec-stromecky

Šité závěsné ozdoby

hvezdy

Krásné hvězdičky, které zvládnete ušít i v ruce. Jsou zdobené knoflíčkem, čímž je činí velmi originálními.

Šitý závěsný vánoční stromeček

stromecek

 

Látkový sob

sob

Sobíky nebude těžké vyrobit. Stačí si na papír nakreslit šablonu a následně obkreslit na látku. Pak vezměte nůžky a látku potřebně střihněte a  v dalším kroku pak zašívejte ozdobným stehem. Zde se nám bude výborně pracovat s plstí (filc).

 

Malé závěsné vánoční chňapky

chnapka

 

Šití vánoční andílci

andilci

 

Škřítci 

skritci

 

Šité vánoční stromky v květináči

stromecky-v-kvetinaci

 

Doufám, že jste se malinko inspirovali a právě teď jdete hledat potřebný materiál na výrobu :-). Jaká dekorace se vám nejvíce líbí? Mně všechny a nejvíce skřítci a hvězdičky.

Kdo se na vlastní výrobu necítí a není zrovna dvakrát zručný, může si nechat originální dekorace vyrobit na míru třeba u p. Silvie Petrášové, o které jsem psala článek minule viz článek Rozhovor s odbornici na dekorace a květiny – p. Silvii Petrášovou (z Českého Těšína), je moc šikovná.

(Zdroje obrázků: etsy.com, mamabloguieste.wordpress.com,sewing.about.com, flickr.com, hearty-home.com,tilda-maria.ru,ro-aguiar.blogspot.cz,mydiytips.com, diyncrafts.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *