Skandinávské bydlení, jak na něj?

0
134

Líbí se vám také severský styl bydlení? Jde o současný styl, který je velkým trendem. Získává si stále víc a víc příznivců, kteří si jej zamilovali a podle toho uzpůsobují svou domácnost. Je významný svou jednoduchostí a vyváženým poměrem mezi funkčností a estetikou. Je elegantní a praktický, takže se hodí opravdu do všech interiérů.

Skandinávský nábytek

Jednoduchý a přitom elegantní design, čisté linie nábytku. Také nepostrádá svou funkčnost, pohodlí a snadno s ním vytvoříte harmonické prostředí. Pro skandinávský neboli severský styl typické, že je světlý a také vzdušný. Nešetří se bílou barvou, která umí odrážet světlo a prostor opticky zvětší.

Vsaďte na jednoduché barvy

Ano, skandinávský styl vsází na světlé barvy. Mezi ty top patří bílá, šedá nebo béžová. Tvoří jemné a čisté interiéry, které pak můžete a také nemusíte doplnit o barevné dekorace.

Dřevěná podlaha

Lamino, lino nebo koberec? U skandinávského stylu na to zapomeňte. Sáhněte raději po dřevě. Máte-li v bytě či domě staré parkety, pak máte napůl vyhráno. Nechejte je zrenovovat. V interiérech vypadají velmi dobře dubová prkna.

Věci, které zahřejí

Polštářky, které mají pletený přední díl, kožešinové koberečky, velký pletený přehoz na postel nebo deku. Jde o skvělé řešení, které si zamilujete. Interiér zútulní, doladí a navíc se, v případě potřeby, zahřejete.

Nadčasový nábytek

Severský design znamená, že v jednoduchosti je krása. A to se odráží právě na nábytku. Jeho jemné a nadčasové linie jsou inspirované šedesátými lety a obecně jsou v módě u severského stylu zejména retro kousky.

Lustry a lampy

Skandinávský styl potřebuje lustry a lampy. Sáhněte po jednoduchých industriálních lampách a svítidlech. Ideální bude, když vyberete designové kousky, které se vám budou líbit a budou se do vašeho interiéru skvěle hodit. A že vám visí pár drátů okolo? To vůbec nevadí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno