Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Nábytek,  Tipy & praktické informace

Sklenice na víno – jak si vybrat ty správné? 1

Když je potřeba víno nalijete do jakékoliv sklenice, kterou máte po ruce. Například někde na trampu nebo u ohně neřešíte, zda máte tu správnou sklenici nebo jen plastový kelímek. Když jste však doma pití vína by mělo mít nějakou úroveň. Nápoj by měl být správně vychlazený, určitě si dáte takovou odrůdu, kterou máte rádi. Z čeho víno budete pít? Může sklenice skutečně ovlivnit chuť? Jakou sklenici na víno je dobré mít doma?

Správný materiál dělá hodně

Říkáte si, že pravděpodobně sklenice na víno bude ze skla, vždyť z čeho jiného by také byla? Ovšem někdy je dobré dbát na to, jaké víno z jaké sklenice pijete. Drahé víno s přívlastkem asi nebudete chtít pít z levných sklenic za pár korun. Když budete vybírat sklenice, pak volte vždycky takové sklo, které je tenké a také čiré. Díky tomu se nezkresluje barva vína. Barevné nožky jsou fajn, ale zbytečně víno mystifikují. Nožka sklenice by měla být dlouhá a také úzká, bude se lépe držet.

Je libo bílé nebo červené?

Ideální je mít doma sklenice na oba druhy vína, ale pokud jste věrní například jen a pouze bílému vínu a vaše návštěvy nepijí nic jiného, pak vsaďte na kvalitní sklenice na bílé víno. Bílá vína jsou obyčejně méně aromatická než ta červená, možná proto potřebují jiný druh a typ sklenice. Jakou sklenici tedy pořídíte?

Pro bílé víno menší

Tím, že je bílé víno méně aromatické, má vyšší nároky na sklenice. Ty by měly být trošku menší, ale hlavní věcí je, aby měly zužující se hrdlo. Právě tento tvar hrdla umožňuje vínu lépe dýchat a celkově se plně rozvine jeho aroma. Sklenice svým tvarem může lehce připomínat květ tulipánu. Obvykle se traduje, že čím méně aromatické víno je, tím menší sklenici použijte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *