Blogy,  Tipy & praktické informace,  Vaření

Snídejte a budete plni energie!

I na webu o bydlení se dá psát o čemkoli. Proto dnešní téma věnuji všem, kteří se chtějí něco více dozvědět o výhodách snídaně.

jidlo

 

Jak jste na tom s jídlem po ránu? Snídáte? Podle průzkumu se ukázalo, že hodně Čechů ráno nesnídá a nevede k tomu ani svoje děti. Většina lidí totiž jíst ráno nestíhá nebo mají sevřený žaludek stresem z práce a školy. Někteří tvrdí, že stačí vypít kávu místo jídla. Ale není tomu tak.

 
Fakta jsou jasná, snídani potřebujeme!
Z jakého důvodu? Tak především, doplňuje potřebnou energii a je tím správným startem pro nový den. Se snídaní nebudete mít tak velký hlad a také se budete lépe cítit. Většina ví, že po nočním spánku je třeba doplnit nový přísun vitamínů, minerálů, bílkovin, tuku, sacharidů, vlákniny. Když tělu tohle nedáme, budeme unavení a bez života, což se podepíše nejen na psychice, ale i vzhledu. Tělo potřebuje po ránu přísun tekutin, potřebuje rozproudit krev a probudit. Tu správnou dobíjecí baterii mu dá ovoce, zelenina, celozrnné pečivo, cereálie, jogurty, mléko, sýry, sacharidy, vláknina, nenasycené tuky, bílkoviny.

 

jidlo-1

 
Všimněte si rozdílu: bez snídaně je člověk malátný, bledý, bez energie a má náběh k nadváze, jí více během dne a má větší chuť na sladké. Se snídaní, je více v pohodě, plný energie, během dne méně jí a má větší chuť do života.

 

Patříte k těm, kdo nesnídají? Změňte to.
Najděte potraviny nebo tekutiny, které vás a vaše děti po ránu potěší. Někdo miluje bílé jogurty s chia semínky, jiný cereální sušenky, další se neobejde bez zeleniny a chleba se sýrem. K tomu všemu si klidně dejte kávu, kakao nebo čaj. Kdo snídá, má lepší výsledky v práci i ve škole. Může za to dostatek energie po ránu a ten správný start, kdy si tělo dobije baterky.

 
Co je třeba si uvědomit?

  • Bez snídaně budete mít pořád hlad.
  • Bez snídaně se vám bude chtít spát, k tomu se většinou přidává podrážděnost, roztěkanost, bolest hlavy a žaludku.
  • S jídlem + tekutinami po ránu, se zlepšuje nejen soustředěnost a výkon, ale i barva tváře je zdravější a vyhnete se otokům.
  • Nikdy nejezte ve spěchu nebo z donucení. Spěch a stres způsobuje vznik žaludečních vředů, dochází k překyselení a nežádoucím pocitům, také se prohlubuje deprese.
  • Celozrnné nebo tmavé pečivo je zdravější než bílé, má dobrý vliv na střeva a celé trávení, stejně jako čistě bílé jogurty, které se doporučuje užívat pro udržení správné střevní mikroflóry.
  • Nebojte se, že ze snídaně přiberete. Po ránu si klidně můžete dopřát koláč s marmeládou nebo tvarohem, kalorie pak spálíte během dne.
  • Ten kdo snídá je více uvolněný a působí dobře na své okolí.
  • Ke snídani a pitnému režimu, připojte během dne pohyb na čerstvém vzduchu, dostatečný spánek v noci a odpočinek po práci. Naše tělo potřebuje dostatečnou péči, odměnou pro nás pak bude pěkný vzhled a pevné zdraví.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *