Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Správné větrání – může mít vliv na spánek i bolesti hlavy!

Přijdete domů z práce a cítíte se unavení? Případně sledujete televizi a po chvíli se vám začnou klížit oči? Musíte si jít lehnout nebo usnete na pohovce, jako každý jiný večer. Únava může být například z práce, celodenního kolotoče, ale může mít také další příčiny. A jednou z nich může být například také například špatné větrání. Respektive oxid uhličitý, který může mít za následek ospalost a celkovou únavu. Když je ho v místnosti opravdu hodně, pak je to problém, který je nutno nějak řešit. Nejlépe pravidelným a správným větráním místností.

Věc, která je brána jako samozřejmost

Mnohdy ani neřešíte, jak kvalita prostředí u vás doma má vliv na vaše zdraví a celkovou pohodu. Výměna oken, nové zateplení budov, to všechno má za následek zamezení přirozenému větrání. To pomáhá domu a jednotlivým místnostem jednoduše dýchat. Denně jedna osoba vyprodukuje cca 400 litrů CO2 za den. Denní spotřeba je tak vysoká a vy musíte myslet na to, jak vzduch v místnosti vyměníte. Pravidelné větrání je důležitá součást, ovšem není to zdaleka všechno.

Vhodné jsou například větrací jednotky, které pomohou zajistit výměnu vzduchu v interiéru. Existují například lokální větrací jednotky s rekuperací. Ty nepotřebují žádné potrubní rozvody a jiné věci, které by vyžadovaly složité sekání nebo instalaci. Nechcete-li se pouštět do těchto věcí, pak musíte dbát na správné a hlavně časté větrání. V zimě využijete krátké a intenzivní větrání, kdy je nutno větrat třeba i pětkrát denně na pět minut. Na jaře, podzim a v létě se to odvíjí podle počasí, ovšem třikrát denně deset nebo dvacet minut je nutností. Základem pro zdravé prostředí a správnou regeneraci lidského těla je nutný dostatek čerstvého vzduchu a vyvětrané prostředí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *