Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Staroanglický styl bydlení

Staroanglický nebo jen anglický venkovský styl bydlení sice není tak populární jako například venkovský nebo provence styl, ale přesto má své osobité kouzlo. Navíc je doslova nadčasový, takže pokud si pohráváte s myšlenkou na renovaci a rádi byste do svého bydlení vpustili tradiční hodnoty, vzdejte hold britské vlajce a pusťte se do zařizování. Staroanglický styl bydlení není jen na parádu, ale naopak je jako stvořený pro každodenní život.

shutterstock_225198928

Nechte se ovládnout duchem venkova

Co je typické pro anglický venkovský styl? Jak už vyplývá z názvu, inspiraci čerpá v přírodě a krajině anglického venkova. U angličanů je typická láska k přírodě, lesům, loukám a zahradám – dokonce natolik, že motivy využívají v interiérovém designu více než kdokoliv jiný. Ať už jde o květiny, krajinky nebo zástupce z říše zvířat, všechny tyto motivy jsou běžně k vidění na tapetách, obrazech a doplňcích.

Pro staroanglický styl bydlení je ovšem typické ještě něco. Z dob britského kolonialismu se do venkovských interiérů dostaly také exotické výjevy. A ačkoliv se uvolněná a elegantní atmosféra na první pohled s exotikou nemusí, v případě anglického venkova je výsledek zcela opačný. Jde o absolutní symbiózu a harmonii.

Co by ve vašem domově v anglickém venkovském stylu nemělo chybět?

Buďme však trochu konkrétnější. Jaké další prvky a dekorace jsou pro staroanglický styl bydlení typické? Jde o rafinovanou kombinaci pruhů a kostek, čistých textilií, vlněných dek a vyšívaných pláten. Nesmí chybět ani tmavé dřevo, leštěná mosaz nebo jiskřivý křišťál.

Nemusíte na to jít zhurta – zkuste v první fázi vylepšit stávající interiér tím, že do něj umístíte třeba čalouněné křeslo a elegantní vázu na pivoňky. Vaše bydlení najednou získá na útulnosti a zavládne v něm nefalšovaná atmosféra anglického venkova. Nezapomeňte ani na dostatek světla a pestrou paletu přírodních barev. Anglický venkov má srdce a duši – vašim cílem je, by je získal i váš domov.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *