Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Sušička na prádlo – které kousky jí vůbec nesvědčí? 1

Okouzlila vás sušička na prádlo a její nesporné výhody vám doslova vzaly dech? Nejde o vymoženost, která je pro ty, kteří nevědí, co s penězi. Právě sušička je potřebným pomocníkem, který šetří čas, prostor a prádlo budete mít suché za chvíli. Sušit prádlo tak bude jednoduché a zejména malé prostory, kde není dost místa na sušáky vám pomohou. Máte pocit, že prádlo ze sušičky je jemné, příjemné na dotek a vláčné, takže už zkrátka nechcete nikdy jiné? Bohužel, jsou stále kousky, které sušičky nemají úplně v lásce a mohou se s nimi „poprat“ a z vašeho oblíbeného kousku tak zůstane jen nějaký kus hadru.

Pozor na sušičku

Může to být dobrý sluha, ale musíte myslet na to, že ne vše do ní jde dát. Ať už máte sušičku samostatně nebo v kombinaci s pračkou, vždycky je schopná a ochotná pomoci. Zbaví prádlo alergenů, vlasů, chlupů a dalšího. K tomu navíc prádlo načechrá a příjemně provoní. Co však do pračky raději nedávat?

Cedulky, vždycky cedulky!

Na oblečení nejsou jen tak. Napoví vám, jak prát, na kolik stupňů, zda zvolit šetrný program, jak žehlit nebo třeba i to, zda se prádlo hodí do sušičky nebo ne. Symbol sušičky najdete jako kruh, který je ve čtverci. Je-li přeškrtnutý, pak oblečení do sušičky nepatří. Jedna tečka v kruhu znamená sušit na nízkou teplotu, dvě tečky na střední teplotu a tři na vysokou. Cedulky proto není radno vyhazovat. Než dáte prádlo do sušičky, je dobré ho roztřídit a to podle materiálu a třeba i podle barev.

Jemné prádlo ne

Prádlo, které obsahuje elastická vlákna by to sušičky přijít nemělo. Proč? Tato vlákna se mohou roztáhnout, nebudou držet tvar nebo rovnou popraskají, což zničí materiál a prádlo celkově. Jde především o plavky, silonky nebo stahovací prádlo. Rovněž podprsenky by neměly přijít do sušičky, protože se mohou košíčky zničit nebo také kostice.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *