Bydlení,  Interiér,  Obývací pokoje

Televize – jak vysoko a kam jí dát?

Televize. Obvykle bývá v obývacím pokoji a to někde v centru, aby na ní bylo dobře vidět. Bývá různě velká, můžete jí umístit například na zeď nebo na konferenční stolek či komodu. Dnes však doba maličko pokročila a v domácnostech bývají často dvě nebo dokonce i tři televize.

Různé úhlopříčky

Televizory jsou dnes ploché a prodávají se v různých úhlopříčkách, takže si zvolíte podle vlastní potřeby. Větší televizi umísíte do obývacího pokoje, kde se můžete jako celá rodina dívat na televizi či filmy. Do ložnice či dětského pokoje stačí menší, a kdo potřebuje televizi také v kuchyni, tam postačí malá úhlopříčka. Když řešíte, kam umísit televizi, bývá to často věda. Kam s ní?

Ideální umístění

Přemýšlíte, kam ideálně televizi umístit? Střed obrazovky by měl být zhruba ve výši očí, když sedíte. Ovšem je možno umístění podřídit vašim zvykům. Sledujete televizi jen ve chvíli, kdy stojíte? Například žehlíte nebo z kuchyňského koutu nahlížíte do obývacího pokoje, kde sledujete nějaký ten pořad o vaření? Pak bude televize patrně umístěna trochu výš.

Popřípadě rádi sledujete televizi vleže na pohovce nebo si rádi lehnete rovnou na zem, na koberec s vysokým chlupem, kde máte dostatek prostoru? Pak umísíte televizi trochu níž. Když televizi kupujete, zaměřte se na to, kde jí budete nejčastěji sledovat. Zaměříte se při výběru tak na pozorovací úhly a podobně.

Jaká je ideální vzdálenost?

Z jaké vzdálenosti je zdravé a správné se na televizi dívat? Dnes jsou cenově dostupné i velké televizní obrazovky, takže se nemusíte bát, že na televizi pořádně neuvidíte. Bydlíte-li ve standardním paneláku, máte omezený prostor. Ideální je sledovat televizi ze vzdáleností 2,5 násobku úhlopříčky televizoru. Takže změřte televizi, počítejte a televizi umístěte tak, jak aktuálně potřebujete.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.