Dekorace,  Design

Textilní dekorace oživí váš interiér

Pokud jdete zařizovat jakýkoli pokoj, nejprve je potřeba vytvořit si nějaký plán a to nejen pro barevné ladění místnosti a nábytek, ale i pro využití dekorací nebo třeba textilu.

Proč textil?

Textil je to, co dává místnosti útulnost a osobitá styl. Odliší pokoj nezařízený od toho zabydleného. Asi největší roli hraje v obývací místnosti a to především na oknech, podlaze či čalounění sedacího nábytku.

Kde všude se dá využít?

Pokud chcete využít textil ve více variantách, je vhodnější k tomu použít látky z jedné ucelené designové kolekce.

  • Nábytek

Tady textil využijeme především jako potahy nebo čalounění. Co se týče barevných variant, volíme spíše nějakou praktickou barvu, aby na ní nebylo hned vidět každé smítko. Bude se zde přeci scházet celá rodina, tak se tomu asi nevyhneme. Prim hrají především šedé, hnědé nebo béžové odstíny. Možná na někoho působí trochu mdlým dojmem, ale jsou nadčasové a lze je kombinovat s dalšími barevnými doplňky.

  • Okna, případně podlahy

Tady máme obrovský prostor pro celou řadu kombinací, které nabízejí projasnění a zútulnění celé místnosti. Nejste – li si úplně jisti barevného ladění závěsů, volte stejný nebo podobný odstín, který bude mít i koberec. Při jeho výběru si dejte obzvláště záležet, neboť vám bude sloužit delší dobu.

  • Textilní doplňky

Pro obývací pokoj jsou to především polštáře na sedačce. Jejich výhodou je, že je můžeme snadno převléct a vyměnit za jiné vzory. Díky tomu změníme i vzhled celé sedačky. Pokud máme polštářů více, je vhodnější volbou jedna barva sjednocovací, ale zase není úplně vhodné mít všechny potahy stejné, barevné ladění by však mělo zachovat základní barevnou řadu. Pokud kupujete látku na závěsy, kupte jí o něco více a využijte ji na výrobu několika potahů na polštářky.

Působivý a elegantní může být také stejný vzor v několika různých odstínech.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *