Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Tipy, jak osvěžit vaše bydlení

Rozhlížíte se po svém bytě či domě a říkáte si, že to možná už není ono? Připadá vám vše okolo vás fádní, nudné, nemoderní a zkrátka vám to nevyhovuje? Necítíte se ve svém domě dobře?

Možná by to chtělo nějakou změnu! Nemyslíme rovnou se přestěhovat nebo vyměnit všechen nábytek. Pár tipů ovšem máme. Díky nim ušetříte za nové vybavení a fádnost spolu s monotónností ve vašem interiéru nebude mít nejmenší šanci!

Nové barvy

Nemusíte z „fleku“ vyměnit všechen nábytek. Pro začátek postačí, když svému domu dodáte nové barvy. Jednoduše vymalujte svůj interiér. Jak postupovat při výběru barev? Vyhněte se bílé, šedé a podobným barvám, které vám mohou navodit pocit ponurosti. Namísto toho sáhněte po sytých a živých barvách. Ty vašemu interiéru dodají na kráse a jasnosti. Stačí vybrat třeba jasně zelenou, sluníčkově žlutou, červenou, oranžovou a máte vyhráno. Použít jí můžete na všechny nebo jen na jednu či dvě stěny.

Osvětlení

Budete se divit, ale na svou domácnost se budete dívat jinak, když si pořídíte jiné osvětlení. Místnost může působit ponuře už jen z toho důvodu, že máte nedostatečné osvětlení. Místnosti jsou tak tmavé, neosobní a monotónní. Nestačí mít hlavní zdroj světla, který jde ze stropu. Pořiďte si další lampy! Ty pomohou navodit intimní osvětlení či si s nimi můžete dopřát osvětlení jen části bytu.

Přestěhujte nábytek

Přijdete do místnosti a zdá se vám, že je vše pořád stejné? Jednoduše to změňte! Do místnosti můžete pořídit novou komodu či nový konferenční stůl. Pokud nechcete nic kupovat, pak změňte ustavení nábytku. Posuňte sedací soupravu víc k oknu, abyste načerpali denní světlo. Z obývacího pokoje odstraňte skříně, které najdou své místo v ložnici, pokud je to možné. Ono i obyčejné „posunutí“ jednotlivých kousků nábytku udělá s vaší domácnosti velké divy!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *