Bydlení,  Interiér,  Koupelny

Umyvadlo do koupelny – jak jej správně vybírat?

Umyvadlo je nutností v každé koupelně, nedovedete si bez něj život vůbec představit. Když renovujete koupelnu nebo začnete s pořizováním nového vybavení, zastavte se u umyvadel. Zde je nutno dodržovat pár pravidel při výběru. Určitě sáhnete po takovém, které se vám bude nejvíc líbit, které bude krásné a moderní. Je však dobré myslet i na pár dalších věcí.

Různé tvary i designy

Dnes už je na trhu opravdu velká spousta jednotlivých modelů, které si zamilujete. Popravdě nebudete vědět, který kousek si pořídit dřív. Vybrat to správné umyvadlo pro vaši koupelnu však nebude nic jednoduchého. Nemyslete jen a pouze na to, jak bude umyvadlo vypadat, ale také na to, co bude přinášet.

Důležitá výška

Běžně se umyvadlo umisťuje 80 – 85 centimetrů, ovšem je zcela na vás, jak vysoko jej budete mít. V potaz je nutno vzít vaši výšku, výšku členu v domácnosti i to, v jaké výšce jsou rozvody. Správné umyvadlo by mělo mít šířku okolo 60 centimetrů a hloubka by měla být max 50 centimetrů. Pod umyvadlem je dobré mít volný prostor a to ideálně tak 60 centimetrů.

Různé druhy

Pravděpodobně všichni budou mít doma umyvadlo, které se upevňuje na zeď. Je to nejběžnější a nejdostupnější typ. Velmi dobře však vypadají kousky, které jsou umístěny na desku nebo dokonce ještě zapuštěné do desky. To většinou vidíte v restauracích, kde jsou takto řešena umyvadlo. Okolo by měl být také odkládací prostor, na který můžete odložit mýdlo a podobné drobnosti. Do klasických koupelen se hodí oválná umyvadla, ty moderní koupelny si zaslouží hranaté kousky.

Správný materiál

Nejvíce je využívaná glazovaná keramika, ale nemusí být jen uniformě bílá, jak je pravidlem. Skvělý je také mramor, který vypadá vkusně. Dále můžete sáhnout po přírodním kameni nebo některé umyvadla jsou také ze dřeva. Záleží na tom, jak moderní kousek do své koupelny chcete.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.