Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Uvažovali jste o nákupu klimatizace?

Už jste vyzkoušeli všechno, přesto máte doma, v horkém letním období, nepřekonatelné teplo. Nepřemýšleli jste o nákupu klimatizace? Poku stále ještě váháte, přinášíme několik praktických tipů.

Před výběrem…

Než půjdete do obchodu nebo začnete hledat na internetu, je potřeba provést analýzu prostoru, do kterého chcete klimatizaci umístit:

  • velikost a výška místnosti,
  • počet osob místnost obývajících,
  • počet stále, nebo často, zapnutých spotřebičů,
  • počet a typ oken a jejich umístění na světové strany,

Okna a světové strany:

U oken situovaných na jih či západ je vhodné instalovat ještě další ochranné prvky – žaluzie, markýzy nebo speciální protisluneční fólie na sklo.

Výhody klimatizace:

  • udrží požadovanou teplotu,
  • většina klimatizací současně i vyčistí vzduch od bakterií a prachu,
  • některé druhy vám vzduch i zvlhčí,

Při nákupu:

Vybírejte pouze specializované firmy, které vám přesně poradí, jaký typ je vhodný právě pro vaši domácnost a v případě zájmu zajistí i instalaci a optimální nastavení.

Výkon klimatizace by měl odpovídat prostoru, ve kterém je umístěn. Pokud je výkon příliš velký, klimatizace se často zapíná. Je – li výkon naopak malý, klimatizace sice poběží stále, ale prostot neochladí.

Při instalaci mějte na paměti, že je potřeba odvádět z bytu do venkovního prostoru teplý vzduch, který při činnosti klimatizace vzniká.

Proces klimatizování vám také usnadní časovač.

Z čeho můžeme vybírat

Máme dvě možnosti – klimatizace mobilní nebo dělená.

Mobilní klimatizaci můžeme snadno přemísťovat, je nenáročná na instalaci, postačí ji zapojit do zásuvky a z okna vyvést hadici s odpadním vzduchem. Výhodou je nižší pořizovací cena, nevýhodou pak větší hlučnost. Ideální je pro nárazové používání.

Dělená klimatizace je vhodnější pro stálé používání. Sestává z vnitřní části (chladící) a vnější části (kondenzační), která se umísťuje na venkovní část budovy. Vnitřní část má i různé druhy provedení – nástěnná, stropní kazety, parapetní provedení či provedení podstropní.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.