Interiér,  Koupelny

Vana, nebo sprchovací kout?

Rekonstruujete koupelnu a stojíte před závažným rozhodnutím – vana, nebo sprcha? Obojí má své specifické výhody. Zatímco u sprchy dominuje praktičnost, ekonomický charakter a celková dynamika mytí, vana nabízí spoustu prostoru pro relaxaci po celodenních útrapách. Jak z toho ven?

shutterstock_99261941

Relaxace v masážní vaně

Moderní koupelny se mění na soukromá wellness centra. V posledních letech se prodej hydromasážních van neboli whirlpoolek výrazně zvýšil. Můžete si vybrat mezi třemi základními typy:

  • vířívé vany – trysky vhání do vany proudy vody
  • perličkové vany – trysky vhání vzduchové bubliny
  • kombinované

Moderní hydromasážní vany jsou anatomické tvarované a disponují celou řadou nápaditých funkcí – například dezinfekcí vody, aromaterapií, reproduktory pro poslech hudby, osvětlením apod. Nechybí ani podhlavníky, madla a další prvky, díky kterým je koupel velmi příjemná.

Ať už se však rozhodnete pro vířivou nebo klasickou vanu, mějte na paměti, že roli hraje především velikost koupelny. Do titěrné koupelničky je vhodnější luxusní sprchový kout. V současné době slaví úspěchy masážní sprchové kouty, ve kterých si sice nepoležíte jako ve vaně, nicméně masáž tryskami za whirlpoolkou nijak nezaostává.

Jak zní resumé?

Nakousli jsme, že váš výběr ovlivní dispozice koupelny a v úvodu jsme zmínili přednosti sprchového koutu. Pokud jde o cenu jednotlivých řešení, ta rozhodující není, protože sprchové kouty a vany stojí přibližně stejně.

Majitelé větších koupelen mají obrovskou výhodu. Mohou si pořídit jak vanu, tak i sprchovací kout a provádět hygienu podle náladu. Ráno sprchování, večer dlouhá relaxační koupel…

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *