Bydlení,  Byty,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Velké triky pro malé byty 2

Máte malý prostor, malý byt a je problém do něj všechno umístit a připravit tak, aby vypadal moderní, krásný a hlavně ne přeplácaný. Ať se pohnete kamkoliv, všude jsou stěny, neklamné znamení toho, že interiér je malý. Nemůžete si do tohoto bytu dát cokoliv, co vás napadne, to je jasné. Při špatném uspořádání navíc může působit stísněně a poněkud přeplácaně, což nebudí dobrý dojem. Rozhodli jste se pro reorganizaci? Chcete něco nového, co váš interiér změní a vše bude vypadat jinak, uspořádaně a moderně? Vyzkoušejte několik pravidel, které z malého interiéru vytvoří moderní království, kde se vám bude líbit!

Jaký nábytek? Odlehčený!

Líbí se vám velké a masivní kousky nábytku? Bezesporu jsou krásné a moderní, bohužel se hodí většinou do prostorných a větších místností, kde nepůsobí stísněně a přeplácaně. Majitelé malého bytu by jej měli pečlivě uschovat, popřípadě se vyhnout jejich nákupu. V malém bytě budou spíše překážet a působit zbytečně mohutně a nevkusně. Raději vsaďte na nábytek, který bude moderní a odlehčený. Respektive, aby působil útlým a jemným dojmem. Právě takový působí v malých interiérech dobře a jemně.

Nábytek na míru

Máte-li malý byt a víte, že takto to bude po delší dobu, určitě se nebojte investice do nábytku na míru. Právě ten totiž může být velmi multifunkční a umí přinést do prostoru spoustu úložného prostoru, který by jinak přišel vniveč. Vestavěné skříně, rovnou až ke stropu, výklopná postel na míru, která během dne bude sloužit jako pracovní místo se stolem a poličkami.

Materiály? Zkuste průhledný!

Nebojte se vyzkoušet materiály jako sklo nebo plasty. Průhledné pastové křesílko, židle, vitríny a podobně. To všechno působí skvěle a odlehčeně. Když do interiéru přidáte pár zrcadel, které často mohou suplovat okno navíc, bude váš malý byt vypadat opticky velký a navíc se vám v něm bude dobře bydlet!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.