Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Vodovodní baterie – jak je udržet krásné a lesklé?

Zařídili jste si zbrusu novou koupelnu? Pak vaše vodovodní baterie krásně září a lesknou se. Snažíte se je pečlivě udržovat, čistit, leštit, ale časem se vaše péče zmenší a už je nebudete otírat při každém umyté rukou. Mohou se objevovat fleky, špína, prach a lesklé vodovodní baterie už nebudou tak krásné. Co dělat?

Pravidelné čištění

O vodovodní baterie je nutno se pravidelně starat, jedině tak budou ozdobou všech koupelen a kuchyní. Velmi často se na ní usazuje vodní kámen. Stačí jen vypnout vodu mokrýma rukama, při mytí i mikroskopická kapka vody, která následně uschne a krásný lesk baterií je pryč. Jak o vodovodní baterie správně pečovat?

Chemické přípravky

Můžete sáhnout po mnoha chemických přípravcích, které slibují, že vám pomohou zbavit se všech skvrn a udrží vodovodní baterie lesklé a krásné. Ne všechny přípravky skvěle fungují a můžete sáhnout po přírodních metodách. Co se rozhodně nedoporučuje je písek, drsné houbičky nebo drátěnka. Poškodíte si povrch vodovodní baterie, což dobré není. Někdo může chtít použít ocet, ale to také není úplně dobré, protože může narušovat chromový povrch.

Citron pomůže

Pokud chcete čistě přírodní metody, pak vyzkoušejte citron. Klasický přípravek, který se hodí na čištění každé domácnosti. Ovšem pozor, opět ne přímo na vodovodní baterii. Smíchejte jej s vodou a teprve až tento přípravek na něj aplikujte.

Šampon nebo mýdlo

Nemáte-li po ruce klasické komerční přípravky, pak postačí i klasické mýdlo nebo šampon. Je nutno tyto přípravky důkladně spláchnout, protože když zůstanou na vodovodní baterii kousky mýdla, pak se mohou usazovat a způsobovat korozi.

Po každém použití

Ač se to zdá jako boj s větrnými mlýny, doporučuje se také po každém mytí nebo použití vodovodní bakterie odstranit kapky vody a to s pomocí suchého jemného hadříku. Jedině tak bude vaše vodovodní baterie krásně lesklá a čistá.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *