Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Výběr dřezu – materiál a jeho výhody

Řešíte-li rekonstrukci kuchyně nebo výbavu nové kuchyně, dbejte na správný výběr. Ten starý, který jste měli, už neslouží tak, jak by měl nebo jste jen zatoužili po novém a lepším. Jelikož je to investice, která se vám vyplatí a bude sloužit hned několik dlouhých let, pak je dobré nad tím vším popřemýšlet a správně vybrat. Neměl by být jen moderní, krásný a designový, ale zejména praktický! Protože o praktickou stránku věci jde především. Denně budete dřez využívat a díky tomu nesáhněte po prvním, který v obchodě vidíte.

Centrum vaší domácnosti

Právě kuchyň je centrem, mnohdy se říká srdcem domácnosti. Rodina se zde schází a připravuje pokrmy. Rodina se u oběda a někdy také u večeře schází, debatuje spolu a stává se tak nedílnou součástí rodiny. Právě kuchyňský dřez je jednou z důležitých věcí, podobně jako lednice, sporák nebo pracovní plocha. Vybíráte-li materiál pro váš dřez, máme pár nápadů!

Sáhněte po nerezu

Ten se využívá asi nejčastěji, protože nerezová ocel je velmi odolná, tudíž pro dřez vhodná. Nemusíte se u něj bát, že vám při hrubším zacházení odpadne kousek keramiky a podobně. Navíc tento materiál má dlouhou životnost a také odolává korozi a dalším problémům. Snadno z něj dostanete skvrny nebo jiné nečistoty, nevadí ani to, když do něj nalijete opravdu horkou nebo vařící vodu. Snadno se kombinuje se všemi kuchyněmi.

Sáhněte po granitu

Jde o materiál, který je složeninou drcené žuly, která se spojuje pryskyřicí. To vše je dobarvováno. Tento materiál je velmi cenově dostupný, snadno se opět udržuje, skvrny a nečistoty jdou dolů lehce. Odolává také oděrkám a škrábancům, což oceníte při mytí větších kusů nádobí nebo ostrých předmětů. Existuje široká škála barev, zvolíte podle potřeby.

Sáhněte po keramice

Ta je rovněž velmi odolný a kvalitní, velmi hygienická. Odolává vůči chemikáliím, ovšem někdy nešetrná manipulace může způsobovat škrábance. Někdy právě tyto škrábance způsobuje nekvalitní materiál, proto se na něj zaměřte!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.