Výběr dřezu – materiál a jeho výhody

0
221

Řešíte-li rekonstrukci kuchyně nebo výbavu nové kuchyně, dbejte na správný výběr. Ten starý, který jste měli, už neslouží tak, jak by měl nebo jste jen zatoužili po novém a lepším. Jelikož je to investice, která se vám vyplatí a bude sloužit hned několik dlouhých let, pak je dobré nad tím vším popřemýšlet a správně vybrat. Neměl by být jen moderní, krásný a designový, ale zejména praktický! Protože o praktickou stránku věci jde především. Denně budete dřez využívat a díky tomu nesáhněte po prvním, který v obchodě vidíte.

Centrum vaší domácnosti

Právě kuchyň je centrem, mnohdy se říká srdcem domácnosti. Rodina se zde schází a připravuje pokrmy. Rodina se u oběda a někdy také u večeře schází, debatuje spolu a stává se tak nedílnou součástí rodiny. Právě kuchyňský dřez je jednou z důležitých věcí, podobně jako lednice, sporák nebo pracovní plocha. Vybíráte-li materiál pro váš dřez, máme pár nápadů!

Sáhněte po nerezu

Ten se využívá asi nejčastěji, protože nerezová ocel je velmi odolná, tudíž pro dřez vhodná. Nemusíte se u něj bát, že vám při hrubším zacházení odpadne kousek keramiky a podobně. Navíc tento materiál má dlouhou životnost a také odolává korozi a dalším problémům. Snadno z něj dostanete skvrny nebo jiné nečistoty, nevadí ani to, když do něj nalijete opravdu horkou nebo vařící vodu. Snadno se kombinuje se všemi kuchyněmi.

Sáhněte po granitu

Jde o materiál, který je složeninou drcené žuly, která se spojuje pryskyřicí. To vše je dobarvováno. Tento materiál je velmi cenově dostupný, snadno se opět udržuje, skvrny a nečistoty jdou dolů lehce. Odolává také oděrkám a škrábancům, což oceníte při mytí větších kusů nádobí nebo ostrých předmětů. Existuje široká škála barev, zvolíte podle potřeby.

Sáhněte po keramice

Ta je rovněž velmi odolný a kvalitní, velmi hygienická. Odolává vůči chemikáliím, ovšem někdy nešetrná manipulace může způsobovat škrábance. Někdy právě tyto škrábance způsobuje nekvalitní materiál, proto se na něj zaměřte!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno