Vybíráme koš na prádlo – na co při výběru myslet?

0
201

Koš na prádlo je v domácnosti jednou z důležitých věcí. Nenechá jednotlivé špinavé kousky, které čekají, až je dáte do pračky, volně se povalovat po zemi. Sami určitě víte, že občas stačí pár kousků oblečení rozházených po bytě a vypadá to neuklizeně. Stačí však těch pár kousků dát do koše na prádlo a problém je vyřešen. Jak tedy vybírat koš na prádlo? Jaké tipy můžete využít?

Praktický kousek do domácnosti

Měl by být v každé domácnosti, ideálně jej dát k pračce, aby bylo vše jednodušší. Jak už to dnes bývá, na trhu je spousta tvarů, typů a materiálů, takže sáhnout po tom správném nebude asi jednoduché. Asi takový základ je, že mokré prádlo do něj házet nebudete. I tak se v nich může tvořit plíseň, což není dobře. Zamezte tomuto kroku správným výběrem koše na prádlo.

Správný materiál

Musíte především myslet na materiál, protože když bude neprodyšný, oblečení nebude dostatečně „dýchat“ a může se začít tvořit plíseň. A ta se snadno dostane i do oblečení. Pokud bude koš na prádlo v koupelně, pak je ideální nerezový kousek s různými otvory, přes které bude prádlo dýchat.

Správné místo

Jak už jsme výše zmínili, nejlepším místem je právě koupelna. V ní se ostatně svléká spousta lidí a také je v nich často pračka. Pokud je v koupelně málo prostoru, můžete jej dát na chodbu, zkrátka do blízkosti pračky, díky čemuž bude praní snadnější, nebudete muset sbírat špinavé prádlo po celém bytě.

Světlé a tmavé

Máte-li dostatek prostoru, můžete pořídit několik košů na prádlo nebo také větší objem, který rozdělíte na světlé a tmavé prádlo. Členové vaší rodiny vám tak usnadní praní tím, že prádlo budou třídit. Vám tak odpadne zdlouhavé roztřídění, které musíte před každým praním podstoupit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno