Interiér,  Koupelny,  Nábytek,  Tipy & praktické informace

Vybíráme koš na prádlo – na co při výběru myslet?

Koš na prádlo je v domácnosti jednou z důležitých věcí. Nenechá jednotlivé špinavé kousky, které čekají, až je dáte do pračky, volně se povalovat po zemi. Sami určitě víte, že občas stačí pár kousků oblečení rozházených po bytě a vypadá to neuklizeně. Stačí však těch pár kousků dát do koše na prádlo a problém je vyřešen. Jak tedy vybírat koš na prádlo? Jaké tipy můžete využít?

Praktický kousek do domácnosti

Měl by být v každé domácnosti, ideálně jej dát k pračce, aby bylo vše jednodušší. Jak už to dnes bývá, na trhu je spousta tvarů, typů a materiálů, takže sáhnout po tom správném nebude asi jednoduché. Asi takový základ je, že mokré prádlo do něj házet nebudete. I tak se v nich může tvořit plíseň, což není dobře. Zamezte tomuto kroku správným výběrem koše na prádlo.

Správný materiál

Musíte především myslet na materiál, protože když bude neprodyšný, oblečení nebude dostatečně „dýchat“ a může se začít tvořit plíseň. A ta se snadno dostane i do oblečení. Pokud bude koš na prádlo v koupelně, pak je ideální nerezový kousek s různými otvory, přes které bude prádlo dýchat.

Správné místo

Jak už jsme výše zmínili, nejlepším místem je právě koupelna. V ní se ostatně svléká spousta lidí a také je v nich často pračka. Pokud je v koupelně málo prostoru, můžete jej dát na chodbu, zkrátka do blízkosti pračky, díky čemuž bude praní snadnější, nebudete muset sbírat špinavé prádlo po celém bytě.

Světlé a tmavé

Máte-li dostatek prostoru, můžete pořídit několik košů na prádlo nebo také větší objem, který rozdělíte na světlé a tmavé prádlo. Členové vaší rodiny vám tak usnadní praní tím, že prádlo budou třídit. Vám tak odpadne zdlouhavé roztřídění, které musíte před každým praním podstoupit.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.