Finance,  Pojištění

Vyplatí se životní pojištění ?

[dropcap]Ž[/dropcap]ivotní pojištění se řadí mezi nejčastěji uzavírané pojistky. Někteří lidé si jej uzavírají čistě kvůli hypotéce a jiní naopak z preventivních důvodů. Jistot je v životě velmi málo a nikdo neví, co se kdy může stát. Kvalitní životní pojištění funguje právě jako určitá záruka toho, že i při nějakém potenciálním neštěstí můžete získat finanční prostředky, které vám v momentální situaci pomohou. Na otázku, jestli se skutečně vyplatí anebo ne, je zapotřebí odpovědět za pomocí několika druhů životního pojištění. Ne každé se totiž musí maximálně vyplatit.

shutterstock_161844431

Rizikové životní pojištění

Tento druh pojistky se vyplatí těm, kteří si pouze chtějí zajistit základní riziko spočívající ve své smrti. Ekonomické dopady smrti živitele rodiny jsou maximální. Riziková pojistka je dokáže z drtivé většiny pokrýt. Uzavírá se většinou v souvislosti s hypotékou a dalšími úvěrovými produkty.

Kapitálové životní pojištění

Tento typ životního pojištění se vyplatí tehdy, když potřebujete pokrýt riziko smrti a také něco uspořit. Pokud si ale myslíte, že půjde o horentní sumy, tak jste na omylu. Optimálnější je mnohdy spíše uzavřít rizikovou pojistku a spořit třeba u některého z fondů anebo u bankovní společnosti disponující u svých produktů vyššímu úroky. U kapitálového životního pojištění je poměrně výhodné i to, že si lze odepsat určité částky na daních.

Investiční životní pojištění

Jestliže vám nevadí riziko, můžete klidně zvolit investiční životní pojištění. To je schopno na jedné straně nabídnout pojistku kryjící rizika související se smrtí anebo s trvalými následky a na straně druhé můžete investovat. S investicemi ale souvisí mnohdy i vysoká míra rizika, takže si určitě dejte pozor na to, abyste si vybrali ten správný podílový fond. Vyznáte-li se v problematice investování, máte cestu otevřenou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *