Bydlení,  Dekorace,  Inspirace pro bydlení

Vyrobte si vlastnoruční podzimní dekoraci

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Koupě květiny pro jiného člověka se dá srovnat s výběrem knižního dárku.  Aby obdarovaného potěšil, měli bychom znát jeho vkus. Pokud však chcete udělat radost sami sobě a vyrobit si pro příjemné podzimní chvíle poutavou dekoraci, svůj vkus i interiér svého bytu už znáte, a tak se nemusíte obávat, že byste zvolili špatně.

Dekorace z dýně

Na podzim mohou být skvělými dekoracemi velké dýně, mohou se stát například skvělými originálními vázami. Poté, co jsme odřezali z horní části dýně plochý kruh, jako bychom chtěli mít na dýni pokličku, vydlabeme následně její dužinu a dovnitř postavíme sklenici s vodou. Z posledních  podzimních  květů, které máme na zahradě vytvoříme kytičku a vložíme ji dovnitř. Použít můžeme astry, květy cínií, menší slunečnice, drobnější chryzantémy, vřesy, květenství kopru, šípky a další okrasné plody z dřevin, kterých je v podzimní přírodě všude plno. Pokud budete mít na zahradě květin již poskromnu, můžete využít odřezané víko z dýně a přikrýt jím jako pokličkou zhotovené aranžmá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Věnec z podzimních přírodnin

Věnec na dveřích oslovuje hosty a vítá je při příchodu do vašeho domu. Proč tedy neuvítat návštěvu tímto milým způsobem? Výroba věnce není zdaleka tak složitou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvláště na podzim se materiál na jeho výrobu shání velmi snadno. Základ věnce si můžete vyrobit sami spletením pružných mladých větví vrby, břízy anebo ze šlahounů přísavníku. Pokud si na korpus věnce netroufáte, můžete si zakoupit v květinářství slaměný věnec, či spíše jeho základ, v jakékoli velikosti se vám bude hodit. Ze zahrady, z procházky nebo trhu si doneste přírodniny, které chcete do věnce zapracovávat. Mohou to být například šípky, lampionky mochyně židovské, jeřabiny, okrasné trávy, sušený len, malá jablíčka atd.

Jak na to?

Nejprve si přikládáním na korpus věnce vyzkoušejte, zda máte dekoračního přírodního materiálu dostatečné množství a poté můžete začít s vázáním. Přikládejte větévky mochyně po obvodu věnce se 2/3 jeho obvodu, všechny jedním směrem. Holá zůstává pouze ta část věnce, která se po jeho zavěšení bude dotýkat dveří. Svazek větviček k věnci připevněte obtáčením pevné režné niti anebo drátkem ve vhodné barvě. Tak postupně zakryjte dekoračním materiálem celý korpus a na holá místa v něm přidejte ještě jablíčka napíchnutá na špejli, jejíž druhou část vetknete do slaměného korpusu. Nemáte- li malá jablíčka na zahradě, můžete je nahradit umělými, která jsou dnes již tak věrohodná, jako by byla čerstvá. Na závěr lze věnec doplnit stuhou v barvě celkově ladící s dekorací.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.