Bydlení,  Byty,  Interiér

Vysoké stropy – jak s nimi naložit?

Bydlíte v domě nebo v bytě, kde jsou vysoké stropy? Pro někoho to může být výhoda, pro jiné problém, který je nutno nějak vyřešit. Jak s nimi naložit? Vysoké stropy přinášejí prázdné zdi, což může rušit celkový dojem. Jak tedy naložit s vysokými stropy? Lze s nimi nějak počítat při designu interiéru?

Volný prostor, který využijete

Volný prostor pod stropem můžete využívat jako úložný prostor. To je bez pochyby skvělá možnost, můžete použít vysoké skříně, kde uložíte věci, které nepoužíváte často, například vánoční ozdoby, velikonoční ozdoby, zimní oblečení a podobně. Můžete použít například vysoké knihovny, kde uložíte knihy. Jako úložný prostor funguje dobře, ovšem je nutno vysoké stropy také upravit a to vizuálně. Jaké barvy? Co dál bude do interiéru třeba?

Optické snížení stropu

Tmavé barvy opticky zmenšují prostor, proto se nedoporučují do menších a úzkých míst. Pro vysoké stropy se právě tmavé barvy skvěle hodí, protože vám pomohou strop opticky snížit a nebudete muset tento problém řešit. Vybírejte barvu podle toho, jaké budou další barvy vašeho interiéru, můžete přecházet ke světlejším odstínům. Postupujte následovně – strop vymalujte tmavými odstíny, pokračujte ke světlejším odstínům a podlahu opět nechejte tmavší.

Vsaďte na stropní podhled

Jestliže tmavé odstíny pro stropy nejsou úplně to pravé, můžete přidat stropní podhled. Rozměrově se podhledy řídí podle vás, můžete s jejich pomocí vyplnit celý strop. Získáte velmi zajímavý efekt. Podhledem můžete dotvořit pouze vnitřní část stropu, přidat bodová světla nebo zajímavý lustr.

Vsaďte na závěsy

Závěsy jsou velmi skvělými pomocníky, mohou pomoci zastiňování interiéru, dopřávají soukromí všem, kteří jej potřebují. Jsou-li stropy ve vašem interiéru vysoké, můžete si pomoci i závěsy. Posuňte garnýž vysoko nad okno, což bude vypadat velmi dobře a pomůže to stropu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.