Z dob temna do renesance: objevte výhody vliesových tapet

0
197

Zapomeňte na tapety z dob vašich babiček a vystavte na odiv zcela nové a neotřelé tapety. Za jedno se tapety vyráběné za komunismu odlepovaly v rozích, ale místy se i trhaly. Tohle se vám s vliesovými tapetami nestane.

Nevypadají tak zastarale a vašemu domovu dodají úplně jiný ráz

Vliesová tapeta byla uvedena na trh v polovině dvacátých let 20. století a rychle se etablovala jako upřednostňovaný substrát. Jakožto povrchová úprava plní svou úlohu fantasticky. Ve skutečnosti nejméně polovina všech nových kolekcí tapet, které vyšly za posledních pět let, byly primárně netkané. Levnější vzory se týkají použití vinylové podložky.

Pojďte do renovace, nebojte se změny

Nikomu z nás se moc nechce do renovace a existuje spoustu výmluv, proč to odložit. Nicméně je tu také spoustu benefitů, proč si staré tapety předělat. A udělejte to dříve, než se vám doma na zdech začnou tvořit plísně.

Retro tapety jsou k tomu jako stvořené, mají k hnilobě sklony

Věřte tomu, že když jednou aplikujete vliesové tapety, odpadnou vám veškeré starosti. Aplikace klasických tapet trvá věky, nemluvě o tom, že vyžadují taktéž zručnost. Oproti tomu vliesové tapety se aplikují velmi snadno.

Co je vlastně vliesová tapeta?

Vliesová tapeta je inovativní směs syntetických a přírodních vláken, která se také používá k výrobě gázy, kávových filtrů a čajových sáčků. Vlákna jsou tu vyztužena akryláty a obvykle smíchána s extra pigmenty, aby byla zajištěna neprůhlednost.

Od té doby, co byla netkaná tapeta poprvé představena zhruba před deseti lety, její tržby se od roku 2007 více než zdvojnásobily, zatímco běžné prodeje papíru klesly o 43 %.

Netkaná textilie se tak rychle stává preferovaným prvkem každého návrháře interiérů i tiskáren tapet.

Zde jsou hlavní přednosti vliesových tapet

Už žádné problémy s plísní

Obecná panika z nemocí souvisejících s plísněmi se stala jednou z ústředních příčin, proč tapety upadly v zapomnění již někdy v 90. letech. Tapeta sama o sobě zjevně nezpůsobila problémy s plísní, ale povaha použitých výrobců papírových substrátů, značila neprodyšnost tapet. Nic z toho se s vliesovou tapetou nestane, protože umožňuje zdem dýchat.

Je ideální verzí pro digitální tisk tapet

Stále více výrobců tapet se obrací k digitálnímu tisku, pro který je netkaná textilie dokonalým a vlastně jediným možným podkladem. Zůstává stabilní v jakémkoliv prostředí a v kombinaci se správně zvoleným tiskovým řešením v podobě suchého toneru i velmi praktickým akcentem. Pokud potřebujete poradit, stačí navštívit pár webů, jejichž doménou jsou právě tyto tapety. Obsahují přehledy netkaných pozadí a kvalitní nabídku. Je opravdu z čeho vybírat.

Netkané znamená i odolné proti roztržení

Potřebujete slyšet ještě více? Vliesová tapeta je známá svou robustností, díky čemuž je odolná a navíc i omyvatelná.

Lze ji snadno aplikovat i odstranit

Stabilní podklad zaručuje bezproblémové výsledky a tapety, které se snadno nanášejí a je možno je i suchým způsobem odstranit. Časy, kdy odstranění starých tapet utkvělo v hlavách jako napařování a škrábání, jsou dávno pryč. Některé typy netkaných textilií vám dokonce umožňují odstranit tapetu z jedné stěny a použít ji na druhou, vše v jednom kroku.

Jejich účel je jasný

Netkané textilie byly vyrobeny konkrétně proto, že veřejnost požadovala nový druh tapet, které by bylo velmi snadné odstranit ze stěn, jakmile dosáhnou konce své životnosti.

Závěrem

Pojmenovat vliesové tapety jako netkané, není úplně nejšťastnějším nápadem a pro mnohé z nás jsou stále záhadou pro každého v tapetovém průmyslu. Stručně řečeno, je to kombinace přírodních i syntetických vláken.