Bydlení,  Dekorace,  Design,  Interiér

Zaměřeno na interiér – jak jej správně provzdušnit?

Máte pocit, že váš interiér už není to, co býval? Cítíte se doma poněkud stísněně, přemýšlíte, že by to chtělo nějak oživit a dodat mu něco, co váš pohled změní. Možná provzdušnit? Opticky prostor otevřít, aby i zdánlivě menší prostor vypadal opticky velký a nepůsob bit na vás možná depresivně? Máme pár rad, jak na to.

Minimalismus

V poslední době se často skloňují slovíčka jako minimalismus. Ten se řídí heslem, že čím méně toho máte, tím lépe. Nemyslíte zrovna úplně majetek, to už je na vašem uvážení, ale jde spíš o dekorace a nábytek. Přeplácaný interiér nevypadá moc dobře, kromě toho na vás může působit stísněně. Jak docílit provzdušnění?

Střídmost

Vybíráte-li a kupujete-li nábytek do vašeho interiéru, pak vybírejte s rozumem a střídmě. Nepotřebujete zaplnit prostor skříněmi a podobně. Stačí šikovně umístit několik poliček, když budou mít atypické tvary, budou vypadat velmi moderně a neotřele. Vybírat můžete z několika druhů, materiálů i barev.

Sáhněte po skle

Čiré a průsvitné sklo pomáhá do interiéru vzduch a jde přes něj vidět. Elegantní je také bílé sklo, pískované a podobně, což vypadá také moderně a provzdušní interiér. A kam sklo umístit? Jako výplň dveří, dělící stěny, doplňky do bytu a podobně.

Světlé barvy v interiéru

Bílá barva je pro vás až příliš sterilní? Pak můžete sáhnout například po pískové, smetanové, slonovité a podobně. Chcete-li alespoň trošku barvy, pak sáhněte po světlých nebo pastelových barvách, například modrá, zelená, žlutá, růžová a podobně. I menší interiéry díky tomu budou působit opticky větší.

Správná volba doplňků

Doplňky? Volte je správně, protože jich stačí minimum, aby interiér působil opticky vzdušnější a větší. Příliš mnoho doplňků působí přeplácaně, neuklizeně a zbytečně musíte neustále uklízet, protože „lapače prachu“ nejsou to pravé v interiéru.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *