Komerční články

Žárovky patří do koše, přítomnost patří LEDkám

Klasickým žárovkám už odzvonilo poměrně dávno a zanedlouho se za nimi odporoučí i úsporky. Přítomnost a minimálně několik dalších let patří technologii LED, která má oproti běžným zdrojům světla spoustu podstatných výhod. „LEDky“ se pyšní dlouhou životností, odolností vůči nárazům, vysokou energetickou účinností a nízkými požadavky na napětí a proud, nízkou emisí tepla a možností častého spínání. Kromě toho jsou LED diody malé a lze je umístit téměř kdekoliv.

shutterstock_163081469

Led osvětlení je nejen úspornější, ale i bezpečnější

Většina z nás si led osvětlení spojuje pouze s úsporou energie a velmi dlouhou životností. Technologii však hrají do karet i další výhody, které jsme zmínili v úvodu. Mezi ty nejpodceňovanější patří odolnost, ale schválně si vzpomeňte na nepříjemné situace, kdy jste museli dohledávat střepy z roztříštěných žárovek. Led žárovka může spadnout i z menší výšky a nepoškodí se.

Další podstatnou výhodou je i neměnná barva světla při jeho rozdílné intenzitě. Dojde-li ke snížení napětí u klasické žárovky, bude vyzařovat citelně červenější světlo. U diody se nežádoucího efektu bát nemusíte, ať už jde o samostatně stojící zdroje nebo led trubice.

Neměli bychom zapomenout ani na absenci utltrafialového a infračerveného spektra, a nízkou povrchovou teplotu. – při výměně led osvětlení se nikdy nespálíte a stejně tak se nemusíte bát, že se o něj v zápalu hry spálí vaše děti.

Diody, díky kterým bude vaše bydlení zářit

Zmínili jsme jejich široké možnosti využití. Led osvětlení se skutečně hodí do všech typů interiérů a to nejen jako primární zdroj světla. Oblíbené led pásky slouží jako efektivní dekorace, která podtrhne dominantní prvky nebo naopak odhalí zákoutí, která by zůstala bez povšimnutí.

A jak je to s nevýhodami? Jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která je jakousi investicí do budoucna. Vzhledem k mnohonásobně delší životnosti se nákup kvalitního led osvětlení z dlouhodobého hlediska jednoznačně vyplatí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.