Bydlení,  Design,  Interiér,  Nábytek

Zašlý nábytek? Udělejte z něj originální kousek!

Máte doma nábytek, který je trošku starší, zašlý a vypadá omšele? Napadá vás, že prostě daný kousek už dosloužil a je na čase jej tedy vyhodit. V tuto chvíli zadržte! Nemusíte jej vyhazovat a pořizovat si nové a nové kousky, které by mohly vaší peněženku hodně bolet. Staršímu nábytku dáte jednoduše nový kabát. Za pár korun, podle jednoduchých rad a tipů. Není to nic složitého. Stačí jen ze staršího udělat novější a originální kousek.

Nábytek celý v novém

Pokud máte doma nábytek, který na sobě nese známky používání – například škrábance, zašlý nábytek, zničené kousky a podobně, můžete vyzkoušet věnovat jim nový kabátek. Vyzkoušejte kus tapety, textilie nebo čehokoliv jiného, co můžete s interiérem sladit. Může jít například o tapetu s imitací dřeva, přírodními motivy nebo abstraktivními motivy a díky tomu bude nábytek jako nový.

Zbytek textilu

Chcete-li nábytek oživit, pak můžete využít textil, který vám doma zůstal. Musíte samozřejmě sáhnout po speciálním lepidlu, vybíráte jej podle toho, jaký materiál umisťujete na textil a podobně. Zamyslete se také nad textilem a tím, aby se pořádně okraje zaobalily, aby se netřepily. Kromě klasických textilií můžete sáhnout například po krajkách, ty však mohou sloužit jako šablona pro neotřelé a krásné vzory.

Starožitný vzhled

Vintage styl nebo chcete-li styl, který působí starožitně a staře je v posledních letech velmi oblíben. Můžete jednoduše vykouzlit kousky nábytku, které působí starodávně a staře, přičemž vůbec takové být nemusí. Sáhněte po barvě na nábytek, po akrylových barvách nebo krakelovacích lacích. Nábytek očistíte, odmastíte mýdlovou vodou a necháte dostatečně proschnout. Patinu vykoulíte použitím dvou kontrastních barev, chcete-li ponechat barvu, kterou má nábytek aktuálně, pak sáhněte jen po jedné z barev.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *