Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Zelená barva interiéru jedině prospěje

Pohráváte si s myšlenkou na změnu stávajícího bydlení. Nemusíte hned pomýšlet na rekonstrukci – někdy stačí pouhá změna barevného ladění interiéru. V následujících řádcích se zaměříme na zelenou, která symbolizuje přírodu a přestože patří do spektra studených tónů, v posledních letech je stále využívanější.

shutterstock_77766265

Zelená evokuje blízkost přírody, ale nejen to – zároveň reprezentuje naději, harmonii a klid. Bude vám neustále připomínat rašící jaro, plodné léto, procházky po lese a další příjemné okamžiky. Navíc dostanete na výběr z širokého spektra odstínů. Možná vás zaujme žlutozelená, která působí přátelsky, podobně jako mladistvá trávově zelená. Stačí však přidat trochu bílé a rázem je na světě poněkud vážnější tón. Zelená může mít i slavnostnější charakter – příkladem budiž smrkově zelená, která vznikne přimícháním modré a černé barvy. Pro kombinaci s teplými barvami je jako stvořená mechově zelená, která vznikne přimícháním žluté. Její teplý a měkký efekt je velmi příjemný!

Zelná se perfektní hodí k teplým žlutavým kombinacím, ale ostudu vám neudělá ani v případě studených modrých a šedivých tónů. Co se týče intenzity barev, ta závisí na množství dopadajícího světla. V praxi jde o to, že v méně osvětlených místnostech může velká světla plocha absenci osvětlení vyvážit. Bílá barva většinu (cca 80 %) světla odrazí a tmavě zelená většinu zachytí.

Při volbě konkrétní zelení barvy berte v úvahu jejich prostorutvorný vliv. Intenzivní barva na stěně pokoj zmenší, světlé barvy a podlaha naopak opticky zvětší. Rozhodnete-li se pro tmavší tóny, dejte si záležet na volbě vhodného osvětlení – budete potřebovat více zdrojů světla.

Zelená se hodí do všech místností – můžete si v jejím duchu zařídit ložnici, koupelnu, kuchyni, dětský i obývací pokoj.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.