Bydlení,  Interiér,  Koupelny

Zrcadlo v koupelně – jak jej připevnit, když nemáte vrtačku?

Máte v koupelně poměrně nové a ne zrovna levné dlaždice, které rozhodně nechcete nijak zničit nebo narušit? Vrtáním může jedna z nich prasknout, nalomit se a zanechá stopy už napořád. Jenže bez zrcadla v koupelně se moc neobejdete, zvláště pak ženy, ty ho tam mít prostě musí. Přemýšlíte, jak na to? Můžete vyzkoušet sílu lepidla?

Není lepidlo, jako lepidlo

Samozřejmě nemyslíme klasické lepidlo, které koupíte v každém papírnictví, ale lepidlo, které je k tomu přesně určeno. Musíte sáhnout pro speciální lepidla. Ideální je montážní lepidlo, které je určeno k lepení zrcadel. Je důležité také, aby lepidlo bylo odolné vůči vlhkému prostředí, protože v koupelně bude vlhko velmi často. V koupelně se do ovzduší odpařuje velké množství vody, proto na toto při výběru lepidla myslete.

Než se pustíte do samotného lepení zrcadla je nutno na to plochy připravit. Plochu, na kterou budete lepit zrcadlo, tedy kachličky nebo dlaždice, pořádně očistěte od prachu, špíny, nečistot a mastnoty. Lepidlo tak na dané ploše bude lépe držet. Podobně jako kachličky je dobré očistit také zrcadlo, respektive tu stranu, kterou budete lepit. Zajistíte lepší přilnavost a celkově bude lépe držet. Před lepením musí být obě strany (zrcadla i dlaždice) čisté a také suché.

Samotný proces lepení

Lepení zrcadla je posledním krokem. Dopředu si vyzkoušejte, kam zrcadlo nalepíte a můžete si dokonce označit místo, kam jej chcete přilepit. Přesně tak uvidíte, zda náhodou není nakřivo nebo moc dole či naopak nahoře. Následně naneste lepidlo a to ideálně v pruzích. Přitiskněte jej na obkladačky a pečlivě přitlačte po celé jeho délce. Počkejte minimálně jeden den do úplného zaschnutí a vytvrdnutí. Následně můžete zrcadlo čistit a leštit podle potřeby.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *