Komerční články

5 tipů, jak vybrat ty správné posuvné dveře

[dropcap]D[/dropcap]veře jsou dnes nedílnou součástí všech našich interiérů a žádná novostavba, ani několik set let starých dům se bez nich zkrátka neobejde. Jejich vývoj však jde neustále kupředu a kromě těch klasických můžeme vsadit také na ty posuvné. S nimi souvisí nejenom celkové provedení z hlediska designu, ale také samotná funkčnost. A právě na to se teď zaměříme.

Snímek obrazovky 2014-09-08 v 11.44.50

1) Zohledněte prostor ve vašem bytě

Je jasné, že řešení v podobě posuvných dveří není vhodné pouze v případě, kdy chcete mít interiér moderního nádechu. Je vhodné především v situacích, kdy chcete také uspořit místo. Běžné dveře totiž ke svému plnohodnotnému otevření vyžadují velký prostor, a neustále do konkrétní místnosti zasahují.

Zabírat prostor ale mohou i dveře posuvné, a to přímo u konkrétní stěny, ve které se dveřní otvor nachází. Pokud dispoziční řešení nabídne možnost ponechat tam zhruba 10 centimetrů od zdi, je možné využít takzvané posuvné dveře na stěnu. Naopak pokud to místnost nedovolí, není třeba zoufat, jelikož řešení přinesou posuvné dveře do pouzdra.

2) Na stěnu nebo do pouzdra?

Hlavní varianty tedy máme zmíněné, a nyní je třeba je konkrétněji porovnat. V daném směru samozřejmě nehraje roli pouze zmíněný prostor, které obě varianty zabírají. Roli zde mohou hrát nutné stavební úpravy, ale také cena. Obecně lze tedy říci, že na realizaci i samotnou cenu jsou výhodnější posuvné dveře na stěnu, které se tedy vysouvají rovnoběžně se zdí, uvnitř místnosti.

Jak bylo naznačeno, dveře do pouzdra jsou sice o něco dražší a náročnější na samotné stavební úpravy, ale zase nikde nepřekážejí, a navíc z designového hlediska vypadá toto řešení určitě lépe. Zmíněné náročnější stavební úpravy a samotná instalace však nemusí být vždy natolik náročnější, jelikož například stavební pouzdro Eclisse je v tomto ohledu špičkou v této oblasti a tak se co do těchto vlastností velmi dobře přibližuje prvnímu zmíněnému řešení.

3) Výběr konkrétních dveří

Máme-li tedy ve zmíněných oblastech jasno, a jsme li rozhodnuti pro tu správnou variantu, můžeme přistoupit k výběru konkrétních dveří jako takových. Ty jsou dnes k dispozici v desítkách designů, které zahrnují i rozličné materiály. Nejznámějšími příklady jsou:

  • Dřevo
  • Dřevo v kombinaci se skleněnou výplní
  • Sklo
  • Plast
  • Laminátové dekory

Obecně se dá říci, že díky rozsáhlosti sortimentu by měl výběr probíhat výhradně dle našeho vkusu a celkového nádechu našeho bytu. Tedy aby se dané posuvné dveře a jejich design do bytu skutečně hodily.

4) Vybíráme konkrétní mechanické systémy

Máme-li jasno i v samotném designu dveří, je možné přistoupit i k různým modernějším technologickým řešením. Ty nabízí i zmíněná stavební pouzdra Eclisse, a může se jednat například o prvek, který dveře při zavírání nejprve zpomalí, a následně je jemně zabrzdí. Stejně tak nejsou na našem trhu problémem ani samouzavírací systémy pro jednokřídlé dveře, nebo možnost synchronizací pro ty dvoukřídlé.

screen-posuvne-dvere

[box type=“success“ ]

5) Tip redakce – myslete na bezpečnost

Při výběru dveří by měla hrát hlavní roli také jejich úprava. Myslete tak na to, že samozřejmostí by mělo být třeba bezpečnostní sklo, stejně tak jako je vhodné se poptat na případnou protipožární úpravu, která je v souvislosti s bezpečím vás a vaší rodiny také velmi důležitá.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.