Skvělí pomocníci, které oceníte na zahradě

0
145
Sekačka v zahradě
Sekačka v zahradě

Údržba zahrady není lehkým úkolem. Vyžaduje mnoho času a energie. Každý, kdo zahradu vlastní určitě ví, o čem je řeč. Neustále je potřeba něco uklízet, opravovat, udržovat trávník, keře i okrasné rostliny. Žijeme ale v době, kdy máme celou řadu možností, jak si práci usnadnit a zpříjemnit. Díky moderním strojům, která aktuálně najdete na trhu, si snadno pořídíte pomocníka, se kterým práce nebude takovým utrpením. Přečtete si o vychytávkách, které by vám na zahradě určitě neměly chybět.

Sekačka v zahradě
Sekačka v zahradě

Usnadněte si sekání trávy

Základem každé krásné zahrady je trávník. Ten ale vyžaduje náročnou péči. Zejména sekání trávy je během letních měsíců rutinní záležitostí. Ideálním řešením je pořídit si kvalitního pomocníka. Moderní sekačky na trávu jsou vyráběny v několika variantách. Nejpoužívanějšími jsou ty benzínové a s pojezdem. Jsou totiž vhodné i na větší plochy a snadno si poradí s případným členitějším terénem nebo vyšší trávou. Oproti elektrickým sekačkám jsou těžší, což ale vyřeší případný pojezd. Navíc mají vyšší výkon a nebude vás obtěžovat elektrický kabel. U některých modelů a výrobců se setkáte také s tiššími a ekologičtějšími motory.

Jednoduše vyčistíte venkovní povrchy

Dalším a tentokrát velmi multifunkčním stojem jsou úsporné tlakové myčky nebo také „vapky“. Ty využijete při nejrůznějších příležitostech. Díky silnému proudu vody dokáže vyčistit spoustu materiálů a povrchů jako jsou zahradní dlažby, fasády a podobné počasím namáhané povrchy nebo nečistoty kolem domu. Díky rychlému použití v případě potřeby během pár sekund omyjete zahradní nábytek, plot, terasu, kamennou zídku a podobně. Kromě míst zdobících vaši zahradu díky tlakové myčce umyjete také zahradní techniku, kola nebo vaše auto.

Zkrátka a dobře, tito pomocníci si zaslouží své čestné místo v každé garáži. Usnadní a urychlí vám údržbu celé zahrady. Zbylý čas můžete věnovat relaxaci na dokonale udržované zahradě.

Zdroj obrázku:
encierro / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno