Komerční články

Aby bazén byla radost, ne starost

Úrazy se nestávají jen těm druhým…

Ne, nechceme malovat čerta na zeď, ale opatrnosti není nikdy dost! U bazénu má být především zábava, ale má to být zábava od začátku do konce a ne zábava, která se změní v nejhorší okamžiky vašeho života!

Pár čísel

888 cca tolik úrazů ročně v ČR vznikne ve spojení s vodou

5 a méně právě tolik minut nejčastěji uplyne od toho, co jste své dítě viděli naposledy

300 tolik ročně utone v ČR lidí

200 právě tolik z nich jsou děti do 18 let

45 % z nich jsou děti do 3 let věku

26 % ve 26 % případů se jedná o nedostatečný dohled dospělého

79 % asi je to náturou a odvahou, ale právě 79 % utonulých je z řad chlapců

43 % utonulých dospělých mělo alkohol v krvi

Při úrazech spojených s pobytem u vody se nejčastěji setkáváme s pády do vody. Pokud se člověk nezraní a umí plavat, většinou skončí jen s vystrašeným a překvapeným výrazem ve tváři. Spadne-li však do vody neplavec nebo dítě, rázem může jít o život!

Nafukovací lehátko Extra Comfort
Nafukovací lehátko Extra Comfort

V případě dítěte vždy platí nenechávat ho bez dozoru! Nikdy! Zmírnit následky pádu do vody u dětí je možné ochrannými pomůckami, jako jsou plovací křidýlka, vestičky či kruhy, které dnes seženete v různých barevných variantách či s vyobrazením oblíbených hrdinů.  Dětem vlastně ani nepřijde, že mají na sobě záchranný prvek. Jak už však bylo zmíněno – nic nenahradí váš dozor!

S dospělými bývá potíž. Nemůžete jim nic přikázat, ani jim naplácat. Právě dospělí si kolikrát myslí, že jejich nápad skákat do bazénu nejrůznějšími způsoby je největší zábava, jakou můžete u bazénu zažít. Ano může to být zábava, ale jen do chvíle než se něco přihodí. Kolikrát už někoho napadlo skákat do vody z rozličných předmětů, shazovat někoho do vody a podobně. Přitom na trhu je tolik vychytávek pro zábavu do vody, o kterých možná ani nevíte. Než vymýšlet všelijaké novoty či provizorní řešení, kterými se můžete zranit nebo poškodit bazén, je lepší sáhnout po atrakcích přímo určených k vodě.

Kdo si hraje, nezlobí

Neoprenový míč Kokido na americký fotbal
Neoprenový míč Kokido na americký fotbal

Pro sportovní nadšence vybíráme z možnosti zahrát si ve vodě volejbal, košíkovou či vodní pólo a to vše z bezpečných nafukovacích materiálů. Taktéž není nutné po sobě házet klasickými míči, ale vhodnější je zvolit měkké nafukovací nebo míče ze speciálních textilií, u kterých, když vás zasáhnou, nehrozí riziko úrazu. Velkou vychytávkou a zároveň originálním dárkem pro milovníky vody je nafukovací bar do bazénu. Tekutiny se doplňovat musí, ale s alkoholem opatrně!  Zabavit se také můžete při lovení ve vodě. Vybrat si můžete z potápěcích kroužků, tyčinek či míčků. Velký úspěch u dětí mají natahovací rybky do vody a vodní děla. Nezřídka jim je však zabaví starší generace a začne opravdová vodní přestřelka!

01-volejbalova-sada
Nafukovací volejbalová sada se sítí

10 nejdůležitějších zásad pro bezpečné vodní hrátky:

  1. Naučte své děti co nejdříve plavat!
  2. Nikdy je nenechávejte u vody samotné.
  3. Používejte ochranné pomůcky do vody (plovací kruhy, rukávky, vestičky…) a pamatujte, že nic z toho nenahradí váš dozor!
  4. Nenechávejte v blízkosti bazénu věci, o které se dá zakopnout.
  5. Pamatujte, že do bazénu se neskáče, ani se okolo něj neběhá.
  6. Stejně jako za volant – alkohol do bazénu zkrátka nepatří!
  7. Naučte se první pomoc!
  8. Bazénovou chemii nenechávejte volně přístupnou a ukliďte ji před dětmi. Při manipulaci s chemií používejte ochranné prostředky. Stejně tak i dbejte pokynů výrobce na dávkování.
  9. Nikdy nepoužívejte v blízkosti bazénu elektrická zařízení!
  10. Veškerá nezbytná zařízení k bazénu mějte připojená výhradně přes proudový chránič!

Zdroj obrázků: Bazenyshop.cz

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.