Pes
Komerční články

Vybíráme kvalitní granule aneb dostává váš pejsek v potravě vše, co opravdu potřebuje?

Pořízení čtyřnohého kamaráda je velký závazek. Pes tady není pouze pro naše potěšení, ale musíme se o něj patřičně starat, aby pejsek dobře prospíval a měl i on radost ze života. A jak se říká u lidí, láska prochází žaludkem, přičemž u zvířat tomu není jinak. Správná strava a optimální krmivo je zárukou spokojeného života a spokojeného domácího mazlíčka. Optimální strava pro pejska by mu měla nejen chutnat, ale také vhodným způsobem doplňovat veškeré nutriční hodnoty, které potřebuje pro zdravý vývoj.

Pes
Pes

Na co je důležité hledět při výběru správného krmiva

Jak ale poznat krmivo, které vašemu pejskovi udělá nejlépe? V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že existuje celá škála krmiv pro psy, které jsou uzpůsobeny konkrétně pro citlivé zažívání určitých pejsků. Krmivo volíme nejen podle plemene a typického denního výdeje energie konkrétního psa, ale také podle toho, zda náš pejsek netrpí například některými alergiemi, problémy se zažíváním nebo nadváhou. Koupit granule pro psy zkrátka není jen tak, zejména pokud hledáme granule kvalitní. Například zmiňovanými potížemi s nadváhou mohou trpět někteří pejsci po sterilizaci. Důležité však je obecně sledovat:

  • Výdej energie vašeho psa
  • Nutriční hodnoty granulí

Každý pes je jiný

Ne každý pes je stejně aktivní, což je dáno už samotným plemenem konkrétního psa. Pes, který má větší denní výdej energie samozřejmě potřebuje tuto energii v patřičném množství doplňovat. Naopak pes, který není zdaleka tak aktivní, potřebuje doplňovat energii v mnohem menším množství, jinak by to mohlo vést k nežádoucí nadváze. Často je velká věda také vybrat granule pro štěňata, kde je potřeba obzvlášť sledovat nutriční hodnoty, které vyžaduje pejsek pro růst a správný vývoj, jak jsme zmiňovali již v úvodu. V souvislosti s tím je důležité volit granule také podle velikosti daného plemene. Velký pes má zkrátka jiné nároky než malý psík.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *