Bydlení,  Exteriér,  Tipy & praktické informace

Boj proti holubům – jak je vyhnat z parapetů, balkónů a teras? 1

Ptáci umí pěkně potrápit, zvláště pak ti, kteří jsou nevítaní a vyzobávají a ničí vaši úrodu na zahrádce a dále ničí vše, co by vám mohlo dát nějakou úrodu. Bohužel v takových chvílích se snažíte dělat cokoliv, co je třeba, ale nepomáhá to? Lidé v paneláku takové problémy nemají. Ovšem ti zase řeší holubi a jejich výskyt na balkonech, terasách či parapetech. A mnohdy zanechávají exkrementy, znečištěná místa a v některých případech se jim může váš balkon či terasa zalíbit k hnízdění. Zbavit se jich není tak jednoduché, jak si někteří myslí. Dobrovolně se od vás neodstěhují.

Holubi na vašich terasách a balkonech

Jakmile se k vám holubi nastěhují už za pár týdnů, budete mít parapet pokrytý silnou vrstvou exkrementů, peří a prachu. Navíc tyto exkrementy jsou často zdrojem plísní, parazitů, mikrobů a nejen pro alergiky to může znamenat problém. Neustálé uklízení parapetů a balónů vám moc nepomůže. Tady to chce jiný, radikálnější zásah, aby se k vám holubi nevraceli.

Nejlepší je prevence

Samozřejmě, jako u všeho i zde je nejlepší možností prevence. Tedy zamezit holubům přístup na půdu, na balkónech nenechávat květináče a další přihrádky, kde by mohli holubi nacházet své místo k hnízdění. Jak se jich tedy zbavit? Často lidé volí elektrické plašiče, které holubi spolehlivě odradí od návštěvy vašeho balkonu, terasy či parapety. Nechcete-li tolik investovat, pak můžete zvolit siluety velkých ptáků nebo plastové modely, které umí odradit holubi.

Někteří používají větrníky či jiné blýskavé předměty, ale ne vždy je to účinné. Méně populární jsou ochranné sítě, hroty a bodláky, protože na parapetech nebo na balkonech to nevypadá dobře. Navíc hroty vám mohou ublížit při běžném provozu. Vše má své výhody a nevýhody.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.