Bydlení,  Domy,  Interiér,  Jak ušetřit,  Tipy & praktické informace,  Zdi & tapety

Zateplení stropu polystyrénem

[dropcap]N[/dropcap]a úspory energií se při nové výstavbě klade velký důraz. Moderní materiály vynikají velkou izolací a tím dovedou ušetřit spoustu energie a tím i peněz. To, co stačilo před pár lety nyní je již nedostatečné a zastaralé. Do několika let se dokonce mluví o povinnosti stavět energeticky pasivní budovy. No jo, to se týká nové výstavby. Ale co stávající budovy? Je nějaké řešení jak snížit tepelnou ztrátu u těchto budov?

shutterstock_176611247

Izolace a zateplení

Řešení jistě existuje a dokonce není ani nijak technologicky náročné. Jde o klasické zateplování. Zateplování je klasické přidání izolace většinou na obvodové zdi domu. Izolace dokáže ušetřit tisíce korun ročně na cenách vytápění. Zateplení se hodí praktiky pro každou starší budovu a to na všechny zdi které jsou mezi prostorem uvnitř a prostorem venku.

Izolace stropu

Zateplení se vyplatí i na strop a to v tom případě, pokud se jedná o první místnost pod střechou, nebo pokud jsou prostory nad vaším bytem netemperované přes zimu. Pokud je prostor nad vaším bytem bez vytápění, tak vám stropem uniká velké množství tepla. Vyplatí se tedy strop zateplit.

Jak na zateplení stropu

V podstatě můžete strop zateplit v bytě, nebo pokud máte byt v posledním patře, tak můžete strop zateplit tak, že zateplení dáte na podlahu střechy. Nejpoužívanějším zateplovacím materiálem je polystyrén a je s ním i velice snadná manipulace. Nejprve si promyslete, jak silný polystyren chcete, většinou stačí 5 – 7 cm na kvalitní zateplení. Změřte si plochu stropu, který chcete zateplit a kupte potřebné množství polystyrenu. Není potřeba kupovat větší množství než je plocha stropu. Manipulace s polystyrenem je opravdu jednoduchá a nemusíte se bát, že by jste ho poničily.

[box type=“success“ ]

Zateplení stropu polystyrenem

Polystyren přidělejte na strop, zde asi budete muset požít šrouby. Poté na polystyren připevněte drátěnou síť, to proto, aby bylo možné vše omítnout. Poté stačí strop omítnout a poté vymalovat. Omítání stropu není až tak triviální, takže pokud s tím nemáte zkušenosti, objednejte si zedníka.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *